רה"מ: "הציבור החרדי הם בני עמנו"

האופוזיציה אספה 40 חתימות של חברי כנסת - וראש הממשלה נאלץ להגיע לדיון בנושא "העולם נגד ישראל - כיצד בודדה ממשלת נתניהו את מדינת ישראל בזירה הבינ"ל". לאחר שהתמודד עם קריאות הביניים של הח"כים אמר רה"מ על המו"מ המדיני: "יש צורך לאומי לשנות את התפיסה של הפלסטינים". על חוק האברכים: "החרדים הם בני עמנו"

"דיון 40 חתימות": ראש הממשלה בנימין נתניהו משתתף היום בדיון מיוחד בכנסת בירושלים, זאת לאחר ש-40 חברי כנסת, המספר שמחייב את נתניהו להגיע, חתמו על בקשה לקיים דיון בנושא "העולם נגד ישראל - כיצד בודדה ממשלת נתניהו את מדינת ישראל בזירה הבינלאומית". את הדיון העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

ח"כ יוחנן פלסנר אמר בדיון כי "שנה ושמונה חודשים אתה מנהל את המדינה, איזה החלטה קיבלת חוץ מלהקים עוד ועדה ועוד ועדה ועוד ועדה. בריחה מקבלת אחריות זאת לא הנהגה, זאת ממשלה רופסת, ותרנית, חולמנית וחסרת אחריות". במהלך הדיון הוצא ח"כ פלסנר מהדיון, כאשר יו"ר הכנסת ריבלין אמר לו "לך תשתה כוס קפה, תירגע".

בהמשך עלה לנאום ח"כ רוני בר און (קדימה), ותקף גם כן את ראש הממשלה. "אם תעשה עם עצמך דין וחשבון אמיתי, תדע שהבאת את המצב של ישראל בעולם על ראשך", אמר ח"כ בר און. "אתה מכריח את נשיא ארצות הברית לבזבז זמן וכסף שאין לו על המזרח התיכון".

נתניהו: "יש צורך לשנות את התפיסה של הפלסטינים"

ראש הממשלה, לאחר שהתמודד עם קריאות הביניים מהמליאה, אמר לגבי המו"מ המדיני כי "אם העניין נכשל, הוא נכשל על ידי הרשות הפלסטינית בצורך לעקוף את המשא ומתן ישיר ולעבור לתהליך בינלאומי עוקף, שבו יש מקהלה בין לאומית שאליה מצטרפים אנשים מתוך ישראל".

"זה קמפיין שאומר אל תבלבלו אותי עם העובדות - ישראל אשמה בכך וכך. יש נכונות גדולה מאד במדינת ישראל לתהליך שלום אמיתי, והאמת היא שאין נכונות מקבילה שנוכחנו בה ברשות הפלסטינית", הוסיף נתניהו.

באשר ל"חוק האברכים", אמר ראש הממשלה כי "אנשי הציבור החרדי הם בני עמנו. כך צריך להתייחס אליהם, ולא להתלהם. יש דבר אחד שאני מוסיף שלא היה - יש לעודד את הציבור הזה לצאת לעבודה. אני מדבר כאדם שיש לו רקורד בנושא הזה".

"השקענו 1.3 מיליארד שקלים במסגרת 7 מיליארד שקלים שאנו הולכים להשקיע בחמש השנים הבאות", הוסיף נתניהו. זה יכול לחולל מהפכה אמיתית בהשכלה הגבוהה. בנושא האברכים, אנו עושים בדיוק את מה שנעשה ב-30 השנים האחרונות".

מיד לאחר ראש הממשלה עלתה לדוכן הנואמים יו"ר האופוזיציה ציפי לבני. "זה לא סוד שיש כאן מי שמקווה שלא יהיו לחצים או מעורבות אמריקנית במזרח-התיכון", אמרה לבני. "מי שמבין שהאינטרס הלאומי הישראלי הוא להשיג הסדר, מבין שארצות-הברית חזקה היא נכס למדינת ישראל. זו אותה מדינה שיכולה לפעול משני צדי המשוואה, ולייצר לישראל לגיטימיות לפעולות ביטחוניות כשצריך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק