העברת מלגות קיום לאברכים אושרה במסגרת התקציב

מליאת הכנסת אישרה את תקציב המדינה, ובתוכו סעיף מלגות הקיום לאברכים, בקריאה ראשונה. שר האוצר שטייניץ מיהר להרגיע ואמר שהתקציב יועבר רק במידה והנושא יתוקן כפי שפסק בג"צ, בעוד שבקדימה אמרו בתגובה: "מי שהצביע בעד התקציב - חסר עמוד שדרה"

רק לפני יומיים הורה רה"מ בנימין נתניהו על הקמת ועדה שתבחן את העברת 111 מיליוני שקלים, שיועדו למלגות קיום לאברכים. הלילה במסגרת אישור תקציב המדינה בקריאה ראשונה, נדמה כי מליאת הכנסת החליטה להתעלם מכך ואישרה את התקציב ברוב של 62 ח"כים מול 34 שהתנגדו. מבין שורות הקואליציה נעדרו מההרצאה ארבעה ח"כים ממפלגת העבודה: איתן כבל, אבישי ברוורמן, שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ.

מיד לאחר אישור התקציב, אמר שר האוצר יובל שטייניץ כי כל עניין אישור העברת הכספים עדיין לא נדון, וכי מדובר בסערה מכוונת שיצרה אופוזיציה. "בספר התקציב מופיע באופן ברור כי רק אם יהיה תיקון של הנושא כפי שפסק בג"צ, רק אז יועבר התקציב המיועד לתקנה זו".

אחת ממובילות המאבק נגד תקצוב האברכים, מפלגת קדימה, מיהרה לצאת כנגד אישור התקציב. "המסכה הוסרה מעל פניהם של מי שהבטיחו בקולם מעל כל במה שלא לתת יד ל'חוק האברכים', אבל נתנו את קולם והצביעו בידם בעד התקציב אשר מכיל את סעיף החוק", אמרו במפלגה. "מי שהצביע בעד התקציב הזה הוכיח שאין לו עמוד שדרה ואין למילתם שום ערך", סיכמו.