האם החרדים יסכימו ל"חוק הפרוות"?

החוק לפיו ייאסר ייבוא פרוות לישראל תקוע מאז תחילת השנה, בשל התנגדותו של שר הדתות ליוזמה. הסיבה: מגבעות ה"שטריימל" עשויות מפרוות שועלים. מחר צפויה לנסות ח"כ רונית תירוש להגיע עמו לפשרה בנושא, ובינתיים - תל אביב מתכסה בכתובות גרפיטי שמנסות לקדם את החוק - "מחתרת הפרווה"

הגרפיטי של "מחתרת הפרווה" (חדשות 2)

המאבק בפרוות יוצא לרחובות: "חוק הפרוות", לפיו ייאסר ייבוא פרוות לישראל, מתגלגל בכנסת מאז תחילת השנה. בינתיים, פתחו ארגוני זכויות בעלי החיים במאבק שהם מקווים שיוביל לאישור החוק, במסגרתו גם אינספור ציורי גרפיטי ברחבי תל אביב - ציור של מינק, חיה פופולרית במיוחד לפרוות בעלת פרווה רכה, ומעליו כיתוב "מתחרת הפרווה".

בין היתר ניתן למצוא את ציורי הקיר ליד חנויות בנחלת בנימין, כיכר המדינה, רחוב קינג ג'ורג', שינקין ועוד. עד כה אף ארגון רשמי לא מודה שהוא עומד מאחורי היוזמה - אך מפורסמים רבים כבר הביעו תמיכה והצטלמו עם חולצת "מחתרת הפרווה", ובהם סער שיינפיין, רננה רז, שלי גפני, גדי סוקניק, עדן הראל ועוד.

החוק עצמו, נכון לעכשיו, תקוע ונמצא כרגע בהקפאה עד להסרת התנגדותו של שר הדתות יעקב מרגי. מחר אמורה להיפגש ח"כ רונית תירוש, יוזמת החוק, עם השר מרגי במטרה להגיע לפשרה בנושא. אחת ההצעות היא שהחוק יאפשר ייבוא פרוות שועלים, מהן מייצרים את מגבעות ה"שטריימל", אותן נוהגים לחבוש חלק מהזרמים החרדיים. אגב, לפי פרסומים שונים, 30 בעלי חיים ניצודים בשביל שטריימל אחד בלבד.

לדברי ח"כ תירוש, כבר הוצע למרגי שפרוות השטריימלים לא ייכללו בחוק. "הכל כבר הוצע לו", אמרה הערב תירוש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "עכשיו הוא טוען שזה יביא לפגיעה במדינות שמייצאות את הפרוות, והן בתגובה לא יקנו מוצרים מישראל. פשוט לא ברורים לי הטיעונים שלו".

"זהו רגע קריטי במאבק נגד התאכזרות לבעלי חיים"

אם אכן תושג פשרה בנושא, תצביע על החוק ועדת החינוך של הכנסת - ואז הוא יעבור לקריאה שנייה ושלישית.

בקבוצת הפייסבוק של "מחתרת הפרווה" נכתב כי: "עלינו להילחם כעת למען העברת החוק, זהו רגע קריטי במאבק נגד התאכזרות לבעלי חיים! בעלי החיים זקוקים לקולכם! שלחו מכתב לשר יעקב מרגי בו אתם מביעים את תמיכתכם בהצעת החוק, ומדגישים את חשיבות החוק עבור בעלי החיים בתעשיית הפרוות, וגם עבור תדמיתה של ישראל בעולם".

"בתעשיית הפרוות מעונים ונהרגים עשרות מיליוני בעלי חיים פרוותיים כל שנה. החורפנים, השועלים, הארנבונים, הדביבונים ועוד המון חיות פרוותיות רוצים לראות את סופה של תעשיית הפרוות!!", נכתב עוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק