נתניהו הורה: להקים ועדת תשלומי הכנסה לאברכים

בעקבות הסערה שנוצרה בסוף השבוע, על רקע דחיית ההצבעה בעניין מלגות קיום לאברכים, נמסר היום מלשכת ראש הממשלה כי תוקם ועדה מיוחדת לבחינת תשלומי הבטחת הכנסה לאברכים. "הוועדה תבחן דרכים לעודד את האברכים להשתלב בשוק העבודה", נמסר בהודעת לשכת ראש הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה היום על הקמת ועדה לבחינת תשלומי הבטחת הכנסה לאברכים - כך נמסר היום מתקשורת ראש הממשלה. בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, וחבריה יורכבו מנציגי משרד האוצר, החינוך, המשפטים, התעשייה, המסחר והתעסוקה, הביטוח הלאומי ונציג של היועץ המשפטי לממשלה.

"נתניהו הנחה כי במהלך הוועדה ייבחנו גם דרכים לעודד את האברכים להשתלב בשוק העבודה", נמסר בהודעת לשכת ראש הממשלה.

במהלך ישיבת הממשלה אמר נתניהו לשרים: "הממשלה פועלת רבות בנושא הזה במשך חודשים ארוכים, על מנת לעודד גברים חרדים ונשים במגזר הערבי, לצאת לעבוד ולשפר את המצב הכלכלי של משפחותיהם".

אמש נודע כי שר האוצר יובל שטייניץ, שר הפנים אלי ישי וח"כ משה גפני החליטו לדחות את ההצבעה בנושא מלגות הקיום לאברכים, לאחר ששרי העבודה וישראל ביתנו הודיעו כי יצביעו נגד הצעת החוק, ויחד עמם גם כמה משרי הליכוד.

במקביל לדחייה, נבדקת אפשרות ליצור נוסח מרוכך לחוק, שיכלול גם את ציבור הסטודנטים, ובכך ישקיט לכאורה טענות על אפלייה לטובת החרדים, בעקבות החלטת בג"ץ בעניין.

הסטודנטים זועמים: נפעל במישור המשפטי

האם המחאה תגיע לרחובות? (חדשות 2)
אמש הביעו סטודנטים במוסדות ההשכלה הגבוהה השונים זעם על הכוונה להגדיל את תקציב הישיבות בסכום של כ-150 מיליון שקלים, נוסף ל-950 מיליון השקלים שניתנים, והבטיחו להפגין כדי למנוע את "ההחלטה המפלה", לדבריהם.

"כמובן שאנחנו לא נגד האפשרות לתת לחרדים, אלא לעשות את הדברים באופו שיוויוני", אמר לחדשות 2 באינטרנט איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל. "צריך לתת תקציבים גם לאותו ציבור שתורם יותר לחברה הישראלית ומשרת בצבא, ואנחנו מתכוונים לפעול גם במישור המשפטי כמובן". לדבריו, הסטודנטים לא ימתינו להכרעה ויחלו בפעילות נגד כבר בשבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק