צפו: כך נראו הדקות שאחרי רצח רבין

דקות ארוכות של בלבול, הלם ותדהמה עברו עד הבשורה המרה ההיא לפני 15 שנים. גם הכתבים והמגישים המנוסים ביותר ניסו להתמודד עם הדיווחים הסותרים, קיוו לנס ונשארו חסרי מילים לאחר שאיתן הבר בישר: "ממשלת ישראל מודיעה בתדמה". כך נראו הדקות לאחר רצח יצחק רבין

ב-4.11.1995 עצרה מדינה שלמה את נשימתה: ראש ממשלה בישראל נרצח בידי מתנקש. במשך דקות ארוכות ניסו אנשי התקשורת, הכתבים והמגישים להתמודד עם האירוע הקשה ונשארו חסרי מילים כשראש לשכתו של יצחק רבין ז"ל מסר את הבשורה המרה שנצרבה בזיכרון הלאומי: "ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה".

לאחר ההלם הראשוני עוד הייתה תקווה. עדת ראייה, שעמדה סמוך לראש הממשלה בתום סיום הטקס בכיכר מלכי ישראל, הצהירה בעקשנות: "רבין לא נפגע".  אט אט התבהרה התמונה. ראש הממשלה פונה לבית החולים, כאשר על פי הפרסומים, "מצבו קשה - אך יציב".

במקביל התוודענו לראשונה ליגאל עמיר, הרוצח שניגש לראש הממשלה וירה בו מטווח קצר. האיש ששינה את פני המדינה. הוא נעצר מיד לאחר ההתנקשות ונלקח לחקירה. "למה עשית את זה?", ניסו החוקרים להבין.

סמוך לשעה 23:15 יצאה ההודעה הרשמית: "ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה בצער רב וביגון עמוק על מותו של ראש הממשלה שנרצח בידי מתנקש". הקהל ההמום, שעוד קיווה לבשורות טובות, פרץ בזעקות שבר. גם אהרון ברנע, כתב חדשות 2, שבישר על החדשות הנוראיות בשידור חי נשאר חסר מילים: "הרבה שנים אני במקצוע הזה, מעולם לא חשבתי שאני אהיה זה שאבשר על כך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק