רה"מ נתניהו מתכנן נקמה ברובי ריבלין?

לא משתלם להסתכסך עם ראש הממשלה. נתניהו הודיע כי הוא צפוי לתמוך בהצעת חוק של חברת כנסת מהאופוזיציה, לפיה תיקבע תקופת צינון בין תפקיד יו"ר הכנסת לבין תפקיד נשיא המדינה. הסיבה לכך היא סכסוך בינו לבין ריבלין בנוגע לסדרת התבטאויות. ריבלין בתגובה: סוף סוף יהיה חוק על שמי

האם ראש הממשלה מתכנן נקמה ביושב ראש הכנסת? ראש הממשלה נתניהו הודיע לאחרונה כי הוא עתיד לתמוך בהצעת חוק של ח"כ מקדימה, הקוראת להגדיר תקופת צינון בין תפקיד יו"ר הכנסת לתפקיד נשיא המדינה.

הצעת החוק של ח"כ מרינה סולודקין תגביל במידה ותתקבל, את יו"ר הכנסת רובי ריבלין מלהציע את מועמדותו לתפקיד נשיא המדינה במידה ויהיה מעוניין בכך. על פי דיווחים נתניהו החליט ככל הנראה לתמוך בהצעה לאחר רצף של התנגשויות עם ריבלין.

סדרת התבטאויות של ריבלין בניהן נאום בכנסת בנוגע לעצמאות הכנסת ותקיפתו של חוק ההסדרים וחוק הנאמנות הביאה למתיחות בין האישים. חשוב לציין כי אם תאושר הצעת החוק, לא תוגבל דליה איציק, המעוניינת גם היא בתפקיד הנשיאות.

בתגובה לדיווח מסר יו"ר הכנסת ריבלין: "שום לחץ לא ישפיע על התנהלותי כיו"ר הכנסת ששומר על מעמדה. מוזר הדבר בעיני אבל יש לו גם היבט חיובי. הרבה חוקים נקראו על שמות חברי כנסת והנה סוף סוף יהיה גם חוק ריבלין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק