הצעת חוק קוראת לאפשר חיפושים בבתי מגורים

המלחמה בילדי העובדים הזרים עולה מדרגה? על פי הצעת חוק שאושרה היום בוועדת הפנים של הכנסת, יוכלו פקחי משרד הפנים לערוך חיפושים מקיפים יותר אחר העובדים הזרים ולערוך סריקות גם בבתי מגורים. יו"ר הוועדה: "החוק יאפשר לא רק אכיפה כי אם גם בדיקת תנאי המחיה של העובדים הזרים"

בקרוב יחלו חיפושים בבתים? (חדשות 2)

ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק המאפשרת הגברת האכיפה כנגד עובדים זרים. במידה ותאושר ההצעה יוכלו פקחי רשות האכיפה להיכנס לכל בית מגורים או וחצרות במטרה לאתר עובדים המועסקים שלא כחוק.

ועדת הפנים והגנת הסביבה בראשות ח"כ דוד אזולאי, אישרה את הצעת חוק מטעם הממשלה, שמטרתה להרחיב את סמכות האכיפה של מפקחים העוסקים באכיפה כלפי מעסיקי עובדים זרים. על ידי אישור החוק למעשה יוכלו פקחי משרד הפנים לערוך חיפושים ביתר קלות אחר עובדים ללא רישיון עבודה.

מכיוון שכיום כניסתם של מפקחים למקומות מגורים מוגבלת, מבקשת ההצעה להרחיב את סמכותם כך שיוכלו להיכנס לכל מקום הנחשב כמקום מגורים. בנוסף יורשו הפקחים להיכנס לחצרות הפרטיות הצמודות לבתים.

"החוק יאפשר לא רק אכיפה כי אם גם בדיקת תנאי המחייה של העובדים הזרים, ותאפשר גם אכיפה כנגד מעסיקים המחזיקים את עובדיהם בתנאים המנוגדים לחוק", אמר ח"כ אזולאי לאחר אישור ההצעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק