נתניהו מאשר: חודש המו"מ על שליט

רה"מ נתניהו התראיין הבוקר לגיא פינס, במסגרת חגיגות 60 שנה לגלי צה"ל - משדר שמועבר במקביל גם כאן בחדשות 2 באינטרנט, והתייחס לשורה של נושאים. גלעד שליט? "נעשים מאמצים כל הזמן". יום-הולדת לגלי צה"ל? "בניין עתיק עם צעירים מלאי אנרגיה". יום הולדת השבוע? "מקווה שנספיק ארוחת ערב רומנטית עם שרה". צפו בראיון

היי גיא, היי ביבי: ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק הבוקר ראיון מיוחד לגלי צה"ל, לרגל חגיגות ה-60 לתחנה - במשדר מיוחד המועבר בשידור חי גם כאן אצלנו בחדשות 2 באינטרנט. כמנהגו, סירב רה"מ לנדב פרטים בנוגע למאמצים הנעשים להשבת החייל החטוף גלעד שליט ואמר: "אני לא מתעניין בכותרות, אנחנו פועלים כל הזמן בדרכים שונות ומגוונות".

בהמשך השידור הגיב לדברים נועם שליט בביטול ואמר: "שטויות, נתניהו סתם מנסה להפחית לחץ. יש מגעים כל הזמן אבל לא שמענו על שום התקדמות". בני משפחת שליט יחכו היום לראש הממשלה מחוץ לשערי קיבוץ דגניה ויפגינו למען השבתו של גלעד. נתניהו יגיע לקיבוץ לישיבת הממשלה החגיגית, שתתכנס בדגניה לרגל חגיגות ה-100 לקיבוצים.

"עם כניסתי לממשלה ביקשתי להכניס את המתווך הגרמני לפעולה, אנחנו פעולים בדרכים שונות ומגוונות שהשתיקה יפה להן ומשא ומתן הוא רק חלק אחד מהן", אמר נתניהו בתגובה לשאלה בנושא חידוש המגעים לשחרורו של גלעד. "אני לא חושב שיועיל לדון במידת הגמישות שאהיה מוכן לגלות", הוסיף.

מגיש תכניות הבידור - שהפך למגיש פוליטי ליום אחד - לא איפשר לנתניהו להתחמק מנושא בוער אחר, פרשת זיכויה של מרגלית הר-שפי. "מערכת המשפט שלנו ידועה במצוינותה, היא מתפקדת היטב ואין צורך ליטול יוזמות נוספות בעניין", אמר נתניהו.

"יכול להיות ויכוח, לא יכול להיות רצח"

ראש הממשלה יחגוג השבוע את יום הולדתו, אולם עם לוח הזמנים העמוס שלו הוא לא מצפה לחגיגות. "אני רק מקווה שאוכל להגיע לארוחת ערב רומנטית עם שרה, וגם זה לא בטוח", הוא אמר בתגובה לשאלה בנושא.

ראש הממשלה התייחס גם ליום השנה להירצחו של יצחק רבין, שנופל השנה דווקא ביום הולדתו, ואמר: "הרצח מזעזע את האומה עד היום. הדבר פצע את מרקם הסולידריות ותחושת האחדות הגורל של אזרחי המדינה".

"יכול להיות ויכוח, אך לא יכול להיות רצח", אמר נתניהו. כשנשאל על מורשת השלום שהשאיר אחריו רבין, השיב רה"מ: "רוב הציבור רוצה פיתרון פוליטי שיאפשר לנו לחיות בשלום עם הפלסטינים, אך הציבור מבין היום שמטלת הביטחון תהייה אך קשה יותר בימי שלום".

"גלי צה"ל היא חלק מההוויה הישראלית. כשהגעתי לראשונה לתחנה ביפו הופתעתי לגלות בניין צנוע מאוד שמלא בצעירים תוססים", סיפר נתניהו. "עוצמתה של התחנה היא באנשים שבה. אווירה דומה חשתי כאשר נכנסתי למטה ה-BBC", הוסיף ראש הממשלה.

גלי צה"ל מציינת היום יום הולדת 60 ביום שידורים מיוחד, בו מגישים את התכניות ותיקי התחנה - שהפכו ברובם הגדול לעיתונאים בכל כלי התקשורת בישראל. גיא פינס, ששירת אף הוא בתחנה הצבאית סיים בהמלצה אחת לראש הממשלה: "מקווה שבדרך תמשיך לשמוע את שידורי התחנה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים ושידורים חיים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק