הג'וב החדש של חתנו של שר החוץ

יונתן גלון, חתנו של שר החוץ אביגדור ליברמן, עסק עד לא מזמן בהנחיית סדנאות לנגרות. אלא שלאחרונה מונה הנגר החובב לתפקיד יוצא דופן: אחראי על פרויקטים ותרומות של קק"ל-לונדון. האם יש קשר בין המינוי המוזר לבין העובדה שמי שעומד בראש קק"ל לונדון הוא חבר טוב של ליברמן?

האם יש קשר בין הג'וב החדש והנחשק של חתנו של אביגדור ליברמן בסניף קק"ל לונדון ובין העובדה שמי שעומד בראש הסניף הוא חבר טוב של שר החוץ?

עד לפני מספר שבועות עסק יונתן גלון, תושב אזור ירושלים הנשוי למיכל, בתו של ליברמן, בהעברת קורסים לנגרים חובבים. אבל עכשיו, בעקבות המינוי המפתיע, הפך החתן בן ה-30 לאחראי על פרויקטים וגיוס תרומות בסניף קק"ל-לונדון.

"אין לזה ממש ממש שום קשר", הכחיש שמואל חייק, ראש נציגות קק"ל בלונדון, בשיחה עם חדשות 2. "ברשימת הקריטריונים שלנו לא היה רשום 'ליברמן'. אנחנו בדקנו את הכישורים שלו ומצאנו שהוא מתאים לדרישות שלנו".

יחסים קרובים במיוחד עם שר החוץ

בשנה שעברה התראיין חייק לעיתון "הארץ" והודה כי: "איווט חבר שלי מאז 99', חבר טוב, קרוב. הוא היה אצלי בבית בלונדון וגם כאן. אנחנו מדברים הרבה. יש לי איתו יחסים קרובים.... הוא פתוח, כן, קשוב. אני חושב שהוא מרגיש אותה הרגשה כלפי". בכתבה צויין גם כי חייק רכש את הזכויות להוצאת הביוגרפיה של ליברמן.

חשוב להדגיש, כי אכן הנציגויות השונות של קק"ל בחו"ל רשאיות לבחור את אנשיהן באופן עצמאי. במקביל, לקק"ל בישראל ולנציגויות שלה בעולם, יש כיום קשר - אומנם לא של כפיפות, אלא לעיתים קשר משיק דו כיווני בפרויקטים שונים - בבחירתם ובגיוסי תרומות.

שמואל חייק מסר בתגובה: "JNF LONDON קשור רק ביחסים כפרטנרים עם קק"ל ישראל. מצאנו שהכישורים של יונתן מתאימים לצרכים שלנו. הקשרים ביני ובין ליברמן הם קשרים טובים, חבריים ובלתי תלויים. אין שום קשר בין הקשר שלי ושל ליברמן לבין מינויו של יונתן גלון".

יונתן גלון וקרן קיימת לישראל בחרו שלא להגיב לכתבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק