הפיכה בעבודה: מהלך להדחת ברק

האם מתקצרים ימיו של אהוד ברק כיו"ר מפלגת העבודה? אם זה תלוי בשרי מפלגתו אז כן. הרצוג, פואד, ברוורמן ושמחון קצו בהתנהלות מול היו"ר ברק ופתחו במהלך לשינוי חוקת המפלגה והקדמת הפריימריז לשנה הקרובה. הסקרים, שצופים למפלגה 6 מנדטים, מאששים את חששותיהם של השרים שטוענים: "ברק מרסק את המפלגה ומאכזב פעילים"

מצילים את מפלגת העבודה? שרי המפלגה החליטו לפתוח במהלך להדחת יושב ראש המפלגה אהוד ברק מתפקידו, לאחר חילוקי דעות קשים וחשש להתרסקות המפלגה בבחירות הבאות. בסקרים, אגב, צפויה מפלגת העבודה לזכות בשישה מנדטים בלבד.

השרים: יצחק הרצוג, בנימין בן אליעזר, אבישי ברוורמן ושלום שמחון, פתחו במהלך לשינוי חוקת המפלגה והקדמת הפריימריז שאמור להיערך רק ב-2013. "הוא יחסל סופית את המפלגה אם לא נדיח אותו", אמר אחד השרים לעיתון "מעריב". "ברק אכזב את הפעילים ואיבד את כוחו במפלגה", הוסיף שר אחר.

ברק עשה מספר טעויות קריטיות, ביניהן סכסוך עם פואד, אחד האנשים החזקים במפלגה, סביב פרשת הדלפת הפגישה עם השר הטורקי וסכסוך עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני. אבל הקש ששבר את גב הגמל היה התנהלותו סביב חוק הנאמנות. ברק הציע על דעת עצמו נוסח חדש, אמר שיתמוך ובסוף התקפל.

המועמדים להחליפו רבים, והמרוץ כבר החל. בין המתמודדים צפויים להיות גם יו"ר ההסתדרות עופר עיני, שר הרווחה יצחק הרצוג ועמיר פרץ. גם שלי יחימוביץ ואבישי ברוורמן עשויים להשתתף במרוץ.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק