לבני לנתניהו: נא להתנהג בהתאם

לבני רוצה שנתניהו ילך קדימה עם המשא ומתן ומאיימת שאם לא יעשה כן האופוזיציה תפעל נגדו. אך כשלבני לא מפרטת איך בדיוק על רה"מ לפעול, היא משאירה לעצמה את כל האופציות פתוחות למתקפה. יו"ר האופוזיציה מגיעה לראיון בלעדי ביום שבת בשעה 17:00. יש לכם שאלות ללבני? שלחו אותם דרך הפייסבוק של "פגוש את העיתונות"

מה בדיוק רוצה לבני מנתניהו? (חדשות 2)

"נתניהו רצה לחזור מארה"ב הביתה בשלום, אבל בלי שלום" - אמרה יו"ר האופוזיציה בראיון ל"פגוש את העיתונות", בתום תקופה ארוכה של שתיקה. זה היה בספטמבר 2009, עוד לפני ההכרזה על ההקפאה, לפני שהשיחות העקיפות נולדו, וגם לפני ששודרגו ל"ישירות".

נתניהו נסע לארה"ב, לחץ ידיים לאובמה ואבו מאזן אך חזר בידיים ריקות. לבני החליטה לצאת מהבונקר ולתקוף. אין טעם לצפות להישגים מהפגישה המשולשת כי "בעולם לא מאמינים לנתניהו", הבהירה. על השולחן חיכתה ליו"ר האופוזיציה שאלה אחת קצרצרה: איפה קדימה? ובהרחבה: איך זה שעכשיו, כשסוף סוף שלשת המנהיגים נפגשים, היא לא עושה את הצעד ונכנסת לקואליציה כדי לדחוף את המו"מ מבפנים?

"אם נתניהו יעשה את המעשים הנכונים, נהיה שם איתו כדי לפעול", קבעה לבני ולא במקרה נמנעה מלפרט מהם המעשים הנכונים שעל רה"מ לבצע. היא לא הסבירה מה עליו לעשות כדי שהיא ו-28 המנדטים שלה יעברו לצד השני של מליאת הכנסת.

חלפה שנה. הושקו השיחות הישירות ונתניהו חוזר מארה"ב - בידיים ריקות. המו"מ בסכנת פיצוץ ולבני שומרת על זכות השתיקה. "אם הוא באמת רוצה ללכת הלאה, הוא יודע שיש לו תמיכה של קדימה", היא אומרת בשיחות סגורות. איך הולכים הלאה? התעלומה הייתה ונשארה בעינה. להמשיך בהקפאה או לא? אין תגובה מיושבת הראש.

בדרך לממשלת אחדות?

לבני לא באמת מכשירה לנתניהו את הדרך אל ממשלת אחדות רחבה. להיפך, נראה שהיא מכינה את הקרקע למהלך אחר לגמרי. "אם תקבל החלטות שיביאו לפיצוץ השיחות", היא מזהירה את רה"מ, "קדימה תראה זאת בחומרה רבה, ותפעל בהתאם". איזו החלטה של נתניהו תשמש אליבי למתקפה של לבני? עדיין לא ברור.

אז מבחינת יו"ר האופוזיציה, כדאי לו לרה"מ שיתנהג "בהתאם". אם יעשה כן יזכה ברשת ביטחון, אם יתנהג ש"לא בהתאם" הוא צפוי למתקפה של האופוזיציה, כנראה חסרת תקדים. וכשלבני היא זו שמחליטה מהי התנהגות מתאימה, אז יכול להיות שההסכמה שלה להתראיין בשבת הקרובה מסמלת את יריית הפתיחה.

ציפי לבני בראיון בלעדי, פגוש את העיתונות, שבת ב-17:00. רוצים לשאול את לבני? הצטרפו לדף הפייסבוק של "פגוש את העיתונות" ואת השאלות שייבחרו נפנה אליה בשידור חי.