ח"כ אקוניס: "חלוץ יכול לנהל מערכת ציבורית?"

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ החל בחימום לקראת מערכת הבחירות הקרובה, והצהיר כי הוא מצטרף לחיים הפוליטיים. ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד מעלה תהיות לגבי תרומתו האפשרית של חלוץ לציבור, ומזכיר לנו את הכישלון שלו בפיקוד על צה"ל במלחמת לבנון השנייה

כמה שעות לאחר הפרסומים לפיהם מתכוון הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ להצטרף לחיים הפוליטיים, צינן ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד את ההתלהבות סביב הרכש החדש, ככל הנראה, של תנועת קדימה. "לפני שהוא נכנס, הייתי שמח לשמוע מה העמדות שלו: מבחינה כלכלית-חברתית, מבחינה מדינית, וכמובן מבחינה ביטחונית", אמר חבר הכנסת בראיון לערוץ החדשות.

"אם חלוץ סיים את תקופת הצינון כמתבקש בחוק, אז הוא בהחלט יכול להציג את מועמדותו", אמר ראש צוות התגובות של הליכוד. לדבריו של אקוניס, מסתמן כי חלוץ יהפוך ליריבו הפוליטי, "אנחנו מקבלים סימנים לפיהם הוא מנהל מגעים עם הגברת לבני ויצטרף לקדימה".

אקוניס המשיך לתקוף את חלוץ, בעיקר על רקע כישלונו במלחמת לבנון השנייה. "אני מציע שהציבור ישפוט את חלוץ, ויחליט אם הוא מוכן לנהל את מערכות חיינו, ואת משרד הביטחון לשם הוא מכוון". ח"כ אקוניס סיכם כי לפי תוצאותיה של המלחמה האחרונה, היה עדיף לחלוץ לחכות קצת עם הכניסה למערכת הפוליטית.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק