עוזי דיין: "אין הבדל בין אולמרט לענת קם"

דבריו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט נגד אהוד ברק ממשיכים לעורר סערה: האלוף במיל' עוזי דיין תקף היום את דבריו של רה"מ לשעבר, והאשים אותו בחוסר אחריות קיצוני. "אני לא רואה הבדל עקרוני בין מה שאולמרט עושה היום לבין המעשים שעשתה ענת קם", אמר דיין. "הוא בחר בברק כדי לקדם את ספרו החדש ופגע בביטחון המדינה"

מתקפה חריפה נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בעקבות דבריו אמש נגד שר הביטחון אהוד ברק: האלוף במיל' עוזי דיין, לשעבר סגן הרמטכ"ל ויו"ר המועצה לביטחון לאומי, השווה היום את דבריו של אולמרט לפעילותה של ענת קם והאשים אותו בחוסר אחריות קיצוני באשר להתבטאויותיו לגבי שר הביטחון ברק והמבצעים הנועזים.

"זה פוגע בכולנו, וזה חוסר אחריות קיצוני", אמר דיין בראיון לרשת ב' של קול ישראל. "אני לא רואה הבדל עקרוני בין מה שאולמרט עושה היום לבין המעשים שעשתה ענת קם. ברור שאולמרט חושב שברק הוא האיש המתאים ביותר לקדם את הספר שלו. אבל אני חושב שמה שהוא עושה זה דבר חסר אחריות שפוגע בביטחון המדינה".

דיין הוסיף כי "בסופו של דבר האמון שצריך להיות לעם במנהיגים שהוא בחר, הוא שלמרות שיש ביניהם חילוקי דעות שחלקם אישיים - הם כולם משרתים מטרה שהיא גדולה מהם ומהאגו שלהם. ברגע שהדבר הזה נשבר אז אנחנו כבר לא יודעים שום דבר, אבל זה לא ספק מנהיגות לא ראויה. זה מסתבר לנו אולי בדיעבד, אבל בואו נאמר ביושר ה היה ידוע לנו כבר אז", ציין.

בעקבות נאומו הגישה תנועת אומ"ץ תלונה במשטרה בגין ביצוע עברה פלילית על פי חוק העונשין של גילוי סודות מדינה. לטענת הארגון, "באותו כינוס חשף אולמרט בפומבי סוד מדינה שקשור במבצע צבאי של תקיפת הכור הסורי על ידי חיל האוויר בתקופת כהונתו כראש ממשלה וגילה כי שר הביטחון אהוד ברק התנגד למבצע זה והסתייג ממנו". 

אולמרט: כל מילה שנכתבה - נכונה

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התייחס אמש במסגרת כנס שנערך במוזיאן ארץ ישראל בתל אביב לקטעים מספר זכרונותיו שעתיד להתפרסם. את הנאום המלא העברנו כאן בחדשות 2 באינטרנט בשידור חי ורציף.

"כשאנשי ציבור כותבים זיכרונות, תמיד יש איזושהי התלבטות, כמה אתה רוצה להיות חשוף, כמה אתה רוצה להגיד את הדברים כמו שהם היו בדיוק וכמה אתה רוצה להחליק את הפינות כדי לא להרגיז", אמר ראש הממשלה לשעבר בנאומו, בהתייחס לספרו החדש בו תקף את שר הביטחון אהוד ברק.

הוא הוסיף, "אני החלטתי לכתוב את הדברים בדיוק כפי שהם היו ואני לא אסטה גם כשזה נוח וגם כשלא לכתוב את הדברים כפי שהיו".

"מי שלא נכנס לקדימה קרא לקדימה מפלגה של פליטים. אפשר כמובן לא לציין את זה אבל אפשר אם רוצים לומר את האמת, אפשר לעסוק אחרי זה בנושאים ביטחוניים ולהחליק דברים, לא לציין מי יזם מהלכים חשובים ומי ניסה לסכל אותם בדברים חתרניות", תקף אולמרט.

הוא המשיך, "כל מילה שנכתבה ופורסמה מתועדת, אמיתית, נכונה, לפעמים נעימה לאחדים, לפעמים לא, האמת בסופו של דבר מנצחת". ראש הממשלה לשעבר חשף גם פרט מהמו"מ שנערך בזמנו בין ישראל לבין הפלסטינים. לדבריו, ארה"ב הסכימה ש-100 אלף פליטים פלסטיניים יעברו לשטחה במסגרת ההסכם העתידי.

מלשכת ברק נמסר בתגובה לדבריו: "מדובר בהתבטאויות פתטיות שאינן ראויות לתגובה".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק