אולמרט: "כתבתי את הדברים כפי שהם היו"

לאחר שעורר סערה פוליטית, נאם הערב ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במהלך כנס במוזיאון תל אביב. אולמרט, שמתארח בכנס העוסק במשא ומתן הישראלי-פלסטיני התייחס לסערה בעקבות קטעים מספרו האוטוביוגרפי. "אני החלטתי לכתוב את הדברים בדיוק כפי שהם היו", אמר. "האמת בסופו של דבר מנצחת". ברק: "התבטאויות פתטיות"

לאחר הסערה בעקבות פרסום קטעים מספר זכרונותיו שעתיד להתפרסם, נאם הערב ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במסגרת כנס שנערך במוזיאן ארץ ישראל בתל אביב. את הנאום המלא העברנו כאן בשידור חי ורציף.

"כשאנשי ציבור כותבים זיכרונות, תמיד יש איזושהי התלבטות, כמה אתה רוצה להיות חשוף, כמה אתה רוצה להגיד את הדברים כמו שהם היו בדיוק וכמה אתה רוצה להחליק את הפינות כדי לא להרגיז", אמר ראש הממשלה לשעבר בנאומו, בהתייחס לספרו החדש בו תקף את שר הביטחון אהוד ברק.

הוא הוסיף, "אני החלטתי לכתוב את הדברים בדיוק כפי שהם היו ואני לא אסטה גם כשזה נוח וגם כשלא לכתוב את הדברים כפי שהיו".

"מי שלא נכנס לקדימה קרא לקדימה מפלגה של פליטים. אפשר כמובן לא לציין את זה אבל אפשר אם רוצים לומר את האמת, אפשר לעסוק אחרי זה בנושאים ביטחוניים ולהחליק דברים, לא לציין מי יזם מהלכים חשובים ומי ניסה לסכל אותם בדברים חתרניות", תקף אולמרט.

הוא המשיך, "כל מילה שנכתבה ופורסמה מתועדת, אמיתית, נכונה, לפעמים נעימה לאחדים, לפעמים לא, האמת בסופו של דבר מנצחת". ראש הממשלה לשעבר חשף גם פרט מהמו"מ שנערך בזמנו בין ישראל לבין הפלסטינים. לדבריו, ארה"ב הסכימה ש-100 אלף פליטים פלסטיניים יעברו לשטחה במסגרת ההסכם העתידי.

מלשכת ברק נמסר לאחר מכן בתגובה: "מדובר בהתבטאויות פתטיות שאינן ראויות לתגובה".

אולמרט לוקח חלק בכנס הנערך ביוזמת מטה יוזמת ז'נבה, שעוסק בהבטיו השונים של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. חוץ מלהתייחס להיבטים המדיניים והביטחוניים, הוא בחר כאמור ראש להגיב לפרסומים בכלי התקשורת, בהם הוא נשמע משמיץ את שר הביטחון ברק.

העיתון "ידיעות אחרונות" חשף בשבוע שעבר קטעים מתוך יומן הזיכרון של אולמרט. בין הדברים שנכתבו הועברה ביקורת קשה על אהוד ברק שכונה על ידי אולמרט "דברן אובססיבי", "מעליב" ו"לא לויאלי". אולמרט כתב ביומנו כי ברק "היה ראש ממשלה גרוע, אולי הגרוע בתולדות המדינה".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק