נתניהו בישיבת שרי הליכוד: "לא חל שינוי בעמדתנו בנושא ההקפאה"

רגע לפני ישיבת הממשלה שנערכה הבוקר, עידכן בנימין נתניהו את שרי הליכוד בהתקדמות במגעים עם הפלסטינים ובשיחות הישירות. "אני עומד באיתנו על צרכי הביטחון של ישראל כדי שלא יישנה ירי הטילים על אזרחינו", אמר ראש הממשלה שהתייחס גם לסוגיית ההקפאה בהתנחלויות, וטען שעמדת הממשלה נותרה כשהייתה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר לראשונה לנושא ההתפתחויות בשיחות הישירות ולעניין הקפאת הבנייה בהתנחלויות. "בנושא ההקפאה לא חל שום שינוי בעמדתנו", אמר נתניהו בפתח ישיבת שרי הליכוד.

נתניהו עדכן את השרים בדבר השיחות המדיניות בשארם א-שייח' ובירושלים, אך סירב לפרט את תוכנן המדויק "בשל רגישות העניין", לדבריו.

"במהלך השיחות עסקנו גם בנושא הביטחון", אמר נתניהו. "אני עומד באיתנו על צרכי הביטחון של ישראל כדי שלא יישנה ירי הטילים על אזרחינו, כמו שקרה לאחר שיצאנו מלבנון ומעזה", הוסיף ראש הממשלה.

ליברמן: ערביי ישראל יכולים לשרת כטייסים ואפילו במוסד

מאוחר יותר היום, בישיבת הממשלה, אמר שר החוץ אביגדור ליברמן כי ההתנגדות החריפה של הליגה הערבית ושל הרשות הפלסטינית להכיר בישראל כמדינת העם היהודי מאלצת את הממשלה להפוך את סוגיית ערביי ישראל לאחת החשובות במשא ומתן.

"אי אפשר להתעלם עוד מהסוגיה ולהימלט", אמר ליברמן. "כל אזרח ישראלי יכול לשמש בכל תפקיד וגם ערביי ישראל יכולים לשרת כטייסים ואפילו המוסד. עם זאת, מי שנלחמים בציונות בהפגנתיות, כמו חנין זועבי וראאד סלאח, אינם יכולים להחזיק בשני קצות המקל", אמר שר החוץ וקרא לשניים להתמודד על מקומות בפרלמנט בעזה וברשות הפלסטינית.

חברת הכנסת של בל"ד חנין זועבי מיהרה להגיב בזעם לדבריו של שר החוץ. "ליברמן מבסס את טיעוניו על פי תורה גזענית בעוד שאני מבססת אותם על עיקרון השוויון המלא בין האזרחים", אמרה ח"כ זועבי. "עם זאת", הוסיפה חברת הכנסת, "שנינו מסכימים כי צריך לדון בשאלת הפלסטינים בישראל והגדרת המדינה בכל משא ומתן בין הפלסטינים לבין הישראלים.

"התכנית של ליברמן היא להחליש את הפלסטינים שנשארו במולדתם והוא מאמין באפרטהייד ובטיהור אתני", הוסיפה זועבי. "זוהי תורתם של גזענים. המאבק לדמוקרטיה ולשוויון אמיתי הוא מאבק שמייצג כל אדם דמוקרטי המאמין בערכים אוניברסאליים".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק