מאות הפגינו נגד גירוש ילדי העובדים זרים

בניסיון אחרון כמעט למנוע את גירושם של 400 הילדים, הפגינו הערב מאות פעילי הארגונים החברתיים ותושבים במטרה להציל את ילדי המשפחות המועמדות לגירוש בת"א

המחאה נמשכת: מאות משתתפים הגיעו הערב כדי לקחת חלק בהפגנה נגד גירושם המתוכנן של 400 ילדי העובדים הזרים. זאת, בניסיון אחרון אולי למנוע את גירושם, שאושר בחודש שעבר על ידי הממשלה. את ההפגנה, שנערכת הערב בסינימטק בתל אביב, העברנו בשידור חי באתרי האינטרנט של חדשות 2.

בהפגנה השתתפו אשת ראש הממשלה לשעבר עליזה אולמרט, דני גילרמן - לשעבר שגריר ישראל באו"ם, המשורר רוני סומק וחבר הכנסת ניצן הורוביץ. הארגונים החברתיים ממשיכים לנסות ולשנות את החלטת הממשלה, לאחר שזו ספגה קיתונות של ביקורת - הן ע"י גורמים פוליטיים והן ע"י גורמים חברתיים. למרות זאת, אמרו הלילה גורמים במשרד הפנים כי ההחלטה צפויה לצאת אל הפועל מיד אחרי החגים.

בעקבות הודעתם של בכירים בתנועה הקיבוצית כי בכוונתם להסתיר את ילדי העובדים הזרים שצפויים להיות מגורשים - במספר קיבוצים בארץ, שלח היום שר הפנים אלי ישי מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד יואל מרשק, בכיר בתנועה הקיבוצית. "אלו הם דברי הסתה והמרדה", כתב ישי במכתב.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק