בנט: "נתניהו חושב שאנחנו פראיירים"

יו"ר הבית היהודי ניצל הרמת כוסית עם הפעילים כדי למחות על גרירת הרגליים במשא ומתן עם נתניהו: לדבריו, הדרישות של המפלגות האחרות "רשומות בטאבו" אך ממנו דורשים להתפשר - "או חינוך או חוץ". בהקלטות שנחשפו בגל"צ אמר בנט כי "בלעדינו אין לו ממשלה, ואם הוא רוצה ממשלת אחדות - שלא יפילו את התיק עלינו"

הקרב על התיקים מחריף - ויו"ר הבית היהודי זועם: השר נפתלי בנט מתח ביקורת חריפה על התנהלותו של נתניהו בשיחה סגורה עם פעילים, שהקלטה ממנה פורסמה הבוקר (חמישי) בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגל"צ על ידי הכתב עידו בנבג'י. במפגש אמר בנט לפעילים: "ראש הממשלה בונה על כך שאנחנו ציבור פראייר - הוא אומר או חוץ או חינוך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שמפלגתו קיבלה רק שמונה מנדטים, בנט לא שמר בסוד את רצונו להשתדרג לתפקיד בכיר - במיוחד לאחר שנתניהו אמר כי הבית היהודי תהיה "שותפה בכירה". בנט זעם במפגש על כך שנתניהו לא הציע לו תיק בכיר וטען כי נתניהו לא מוכן להיכנס איתו למשא ומתן: "אין לו ממשלה בלעדינו, בלעדי ליברמן וישראל ביתנו דווקא יש".

בנט המשיך ותקף את שותפיו למחנה הלאומי: "למה מה קרה? לא כתוב בטאבו שדרעי יקבל את הפנים וליברמן יקבל את החוץ. לא כתוב בטאבו שש"ס ידרסו אותנו בתחום הדתות. הכל כתוב בטאבו חוץ מהבית היהודי כי אנחנו ערכיים, ואנחנו נכנסים מתחת לאלונקה - לא. זה לא 'או או'".

בנט בנאום ביום הבחירות

בנט: "אם נתניהו רוצה אחדות תהיה אחדות"

האירוע הסגור היה אמור להיות הרמת כוסית חגיגית, אך העיכוב במשא ומתן העכיר את האווירה. הפעילים זעקו לעבר בנט: "אם אתה מדבר על השפעה - קח את החינוך", ואף לעגו לרצונו לקבל את תיק החוץ בשל ההצלחה המועטה בבחירות.

בנט דחה את הטענות לפיהן הקשחת העמדות מצידו תוביל לממשלת אחדות עם המחנה הציוני: "זה שקר וכזב. אם נתניהו רוצה ממשלת אחדות, אז תהיה ממשלת אחדות. שאף אחד לא יפיל את זה עלינו".