רה"מ: "דברי הרב לא משקפים את גישתי"

המנהיג הרוחני של ש"ס התייחס אמש למגעים בין ישראל לפלסטינים בדרשתו השבועית, ואמר כי "אבו-מאזן וכל הרשעים האלה שיאבדו מהעולם". בתגובה מבהירים בלשכת נתניהו: "הדברים לא משקפים את גישתו של ראש הממשלה ולא את גישת הממשלה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו דוחה הערב את דבריו של הרב עובדיה יוסף אמש, לפיהם "אבו-מאזן וכל הרשעים האלה, שיאבדו מן העולם". לשכתו של נתניהו פרסמה הודעה מיוחדת בנושא.

"דברים אלה אינם משקפים את גישתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולא את עמדתה של ממשלת ישראל", נכתב בהודעה. "ישראל באה למשא ומתן מתוך רצון להתקדם עם הפלסטינים להסכם שישים קץ לסכסוך ויבטיח שלום, ביטחון ויחסי שכנות טובים בין שני העמים".

הרב עובדיה, אמש: "יכה בהם הקדוש ברוך הוא"

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שנחשב לא פעם לקיצוני בהתבטאויותיו, הקפיד עד כה לשמור על שתיקה בכל הנוגע למו"מ עם הפלסטינים. אתמול בלילה, שבר הרב את שתיקתו וייחל למותם של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ובני עמו על רקע פתיחת המגעים הישירים לשלום, ביום רביעי הקרוב.

הרב קבע שבסוף שנות ה-80 קבע כי יש לחתור לשלום גם במחיר ויתורים כואבים, במסגרת עקרון העל של ההלכה היהודית - פיקוח נפש. הלילה אמר בדרשתו השבועית את ברכת "שייתמו אויבינו ושונאינו" וייחס אותה ליו"ר הרשות הפלסטינית ועמו: "אבו-מאזן וכל הרשעים האלה, שיאבדו מן העולם. יכה בהם הקדוש ברוך הוא מכת דבר, בהם ובפלסטינים האלה, רשעים צוררי ישראל", אמר.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק