סיכוי נוסף לילדי העובדים הזרים?

פרשת 400 ילדי העובדים הזרים המועמדים לגירוש מקבלת תפנית מכיוון שר הביטחון: אחרי שנעדר מישיבת הממשלה האחרונה שדנה בעניין הילדים, פנה שר הביטחון אהוד ברק בבקשה לקיים דיון נוסף בהחלטה לגרשם. אך בלשכת ראש הממשלה אומרים הלילה: "לא מתוכנן דיון חוזר בסוגייה". גם שר הפנים ישי תוקף את ברק

האם הממשלה תחזור בה מהחלטתה? (חדשות 2)

שביב של תקווה לילדי העובדים הזרים: שר הביטחון הודיע הערב כי הממשלה תתכנס ביום ראשון הקרוב לדיון נוסף בעניין ילדי הזרים שלא עומדים בקריטריונים על מנת להישאר בארץ. הבקשה הוגשה הערב והחלטה על קיומו של הדיון אמורה להתקבל מחר על ידי מזכירות הממשלה, אך כבר הערב אומרים גורמים בסביבת נתניהו כי הנושא לא יעלה לדיון.

מלשכת ראש הממשלה נמסרה ההודעה הבאה: " בישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב, לא מתוכנן לעלות נושא ילדי השוהים הבלתי חוקיים".

גם שר הפנים אלי ישי תוקף את ברק: "חבל שמשיקולי רייטינג יש המבקשים לעשות שימוש ציני בילדי הזרים. מוזר שמי שבחר להתעלם במודע מבעיית הזרים בוחר להתנהל כאילו שמע עליה רק היום", אמר השר ישי.

"ההחלטה לגרש 400 ילדים היא שרירותית"

"ההחלטה להעניק מעמד לכ-800 מהגרי העבודה היא ראויה וצודקת, אך ההחלטה לעצור ולגרש מהארץ 400 ילדים היא שרירותית", אמר היום השר ברק, שנעדר מישיבת הממשלה האחרונה שדנה בנושא בשל נסיעתו לוושינגטון.

"מראות של שוטרים פושטים על בתיהם של מהגרי עבודה ומוציאים מתוכם בכוח ילדים, מראות של סוהרים מחזיקים משפחות במתקני הכליאה ומראות של פקחי משרד הפנים, המובילים ילדים דוברי עברית ומעלים אותם על מטוסים, יגרמו לכולנו נזק בלתי ניתן לתיקון, כלפי פנים וכלפי חוץ", הוסיף ברק.

לדברי השר ברק, המאזן הדמוגרפי של מדינת ישראל לא ישתנה בעקבות מתן מעמד לכל ילדי מהגרי העבודה החיים כיום בישראל ואשר הוריהם נכנסו לראשונה לארץ באשרה או רישיון כחוק. לעומת זאת, מעצר וגירוש מאות ילדים דוברי עברית, שרבים מהוריהם הוזמנו על-ידי רשויות המדינה לסעוד את קשישיה, לבנות את בנייניה ולעבד את שדותיה החקלאים, יפגע פגיעה אנושה בדמותה של ישראל בעולם.

במקביל קורא השר ברק לגבש מדיניות הגירה ברורה, יעילה ונוקשה, שתצמצם כניסה בלתי מבוקרת של מהגרי עבודה נוספים לתחומי המדינה. "על הממשלה לאמץ את המלצות הצוות הבין-משרדי בכל הנוגע למתן מעמד באופן שיחול על כל הילדים הנמצאים בישראל, ביום החלטת הממשלה, ולא רק על חלקם. ואילו את יתר המלצות הצוות הבין-משרדי ראוי להחיל מכאן ולהבא, על מנת להבטיח שישראל אכן תשמור על זכותה להחליט מי יבוא בשעריה ומי ישהה בה", סיכם השר.

בדיון,  שיתקיים ביום ראשון הקרוב יוכרע נושא גירושם של 400 ילדי הזרים, שאינם נכללים בקריטריונים שקבעה החלטת הוועדה הבין - משרדית באישור הממשלה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק