שרה נתניהו: "פגישה מצוינת"

רעיית רה"מ לא מתייאשת: שרה נתניהו נפגשה היום עם שר הפנים בבקשה לשקול שוב את גירוש ילדי העובדים הזרים מישראל שלא עומדים בקריטריונים שנקבעו. מדובר בפנייה שנייה אחרי המכתב שהפנתה לשר לפני כשבוע. הפגישה תמה ללא תוצאות, אך נתניהו הגדירה אותה "מצוינת". ישי הבהיר כי בפגישה עלו כמה רעיונות שייתכן וייושמו

ניסיון נוסף לפשרה בפרשת ילדי העובדים הזרים: שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה ועובדת בשירות הציבורי, נפגשה היום עם שר הפנים אלי ישי בלשכתו בירושלים, בתקווה להשיג התקדמות בפרשה. נראה שעם תום הפגישה שארכה כשעה לא הושגה התקדמות משמעותית, אך נתניהו הביעה שביעות רצון מעצם המפגש ותיארה אותה: "פגישה מצוינת".

עם תום הפגישה פרסם השר הודעה לפיה הייתה פגישה טובה מאוד שבמהלכה הציעה נתניהו רעיונות שונים לטיפול בנושא. "אני מכיר את הגברת נתניהו שנים ומעריך את מעורבותה הציבורית הרבה בנושאים אנושיים ובייחוד בנושא הילדים הקרוב לליבה כפסיכולוגית", אמר ישי. "מדיניות ההגירה והחלטות הממשלה לא ישונו. הם נועדו לשמור על אופיה של המדינה. רעיונותיה ייבחנו לעומק וייתכן שנשוב וניפגש".

הפגישה שהחלה סמוך לשעה 12:30, נערכת בלשכתו של השר ישי במשרד הפנים בירושלים. הפגישה מתקיימת על פי בקשתה של אשת ראש הממשלה, בהמשך למכתב שהגישה לפני כשבוע לשר ישי ובו ביקשה שישקול מחדש את גירושם של 400 ילדי הזרים, שאינם נכללים בקריטריונים שקבעה החלטת הוועדה הבין - משרדית באישור הממשלה.

במוצאי השבת האחרונה, פנה השר לרעיית ראש הממשלה בתגובה למכתב שנשלח ללשכתו ממנה נראה שהיוזמה של הגברת שרה נתניהו למען ילדי העובדים הזרים נפלה על אזניים ערלות. למרות החיזוק שקיבלו מכיוונה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו שפנתה במכתב לשר הפנים בבקשה לא לגרשם, השר אלי ישי הודיע כי הוא דבק בעמדתו לגרש את 400 הילדים שלא עומדים בקריטריונים שנקבעו.

"השר הבהיר כי זו המדיניות שלו בנושא ולגבי מקרים פרטניים הגברת נתניהו מוזמנת להפנות בקשה לוועדה הבין משרדית", אמר דובר השר לחדשות 2 באינטרנט בשבת.

נתניהו: "נושא זה קרוב ללבי"

במכתב, שתוכנו פורסם לראשונה בתכנית "אולפן שישי", יצאה שרה נתניהו בקריאה נרגשת לשר הפנים: "אלי היקר שלום. אני פונה אליך כאם לשני בנים צעירים וכפסיכולוגית בשירות הציבורי", פותחת נתניהו את מכתבה לשר הפנים. "אני מבקשת ממך מעומק ליבי להשתמש בסמכותך לפי החלטת הממשלה ולאפשר לרוב רובם של 400 הילדים הנותרים להישאר בישראל", הוסיפה רעיית ראש הממשלה.

נתניהו מוסיפה במכתב כי עוד לפני החלטת הממשלה, פנתה פעמים רבות לבעלה והביעה את דעתו בעניין. "חובה על מדינת ישראל למצוא פתרון לילדים", היא כתבה. "אני רוצה להאמין שפניותיי אלה תרמו במשהו לעמדתו של ראש הממשלה להשאיר כ-800 ילדים מתוך ה-1,200", היא הוסיפה.

"נושא זה קרוב מאוד לליבי, שכן אני רואה במקצוע שבו בחרתי שליחות יומיומית של טיפול וסיוע לילדים והורים", אמרה נתניהו במכתב לישי. "מסיבה דומה פניתי לבעלי גם לפני כשלושה חודשים וביקשתי ממנו לסייע לדן גולדברג ולתאומים הרכים שנולדו לו בהודו מאם פונדקאית, כדי שיוכלו להיכנס ל ישראל כחוק", אמרה נתניהו.

את מכתבה מסיימת נתניהו בתחינה על ילדי העובדים. "אני משוכנעת שגם במקרה זה תוכל למצוא פתרונות יצירתיים לקבוצת ילדי העובדים הזרים הנ"ל במסגרת החלטת הממשלה והסמכויות שמוקנות לך בחוק כשר הפנים", היא כתבה, "ובאופן שלא יפגע במדיניות ההגירה ובאינטרסים הלאומיים של ישראל כמדינה יהודית.

כזכור, ממשלת ישראל החליטה לפני כשבועיים לאפשר ל-800 ילדי עובדים זרים להישאר בישראל, בעוד ש-400 נוספים, שאינם עומדים בכללי שנקבעו בהחלטת הממשלה, יגורשו חזרה לארצות מוצאם, יחד עם בני משפחתם. כעת, ככל הנראה, צפוי מכתבה של נתניהו לטרוף את הקלפים בנושא וההערכה היא כי ראש הממשלה ייענה לבקשתה של אשתו ויביא את הנושא להחלטה מחדש.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק