זועבי: "שלילת אזרחות היא צעד בלתי חוקי בעליל"

ח"כ חנין זועבי פנתה במכתב ליועמ"ש בו היא דורשת ממנו לבטל את הדיון המתוכנן בשלילת אזרחותה בעקבות אירועי המשט לעזה: "בהשתתפותי במשט, מילאתי חובה אזרחית להתנגד למצור הבלתי אנושי והלא חוקי", כתבה

זועבי זועמת: במכתב ששיגרה הערב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין כותבת חברת הכנסת שעלתה לכותרות לאחר שהשתתפה במשט הטורקי לעזה, כי היא "רואה בחומרה רבה את עצם הדיון בשלילת אזרחותי".

המכתב שוגר לאחר שמוקדם יותר היום פורסם כי ויינשטיין ענה לבקשת שר הפנים אלי ישי לשלול את אזרחותה של זועבי בעקבות ההשתתפות במשט ובעקבות הסרטונים שנחשפו לפני מספר ימים, ולכאורה מוכיחים שזועבי ידעה שאנשי ה"מרמרה" חמושים. ויינשטיין השיב כי הדיון בנושא ימתין לסיום חקירת ח"כ זועבי.

"הייתי מצפה ממי שעומד בראש התביעה במדינת ישראל לשלול את הבקשה על הסף ולא להשהות את הדיון בה 'עד לסיום החקירה', שכן נשוא הבקשה לא אמור לעמוד על הפרק או אפילו להישקל לא במסגרת דיון ציבורי", כתבה חברת הכנסת. "הזכות לאזרחות היא זכות יסוד מהמעלה הראשונה, והיא מהווה בסיס ומפתח למימוש זכויות יסוד רבות".

"בהשתתפותי במשט מילאתי חובה אזרחית"

היא הוסיפה, "שלילת אזרחות היא צעד בלתי חוקי בעליל, העומד בניגוד חמור לאמנות בינלאומיות לזכויות אדם, קל וחומר כשמדובר בשלילת אזרחותה של נבחרת ציבור רק בשל העובדה, כי היא מילאה את תפקידה נאמנה, גם עת השתתפה במשט החירות בדרכו לעזה. בהשתתפותי במשט, מילאתי חובה אזרחית להתנגד למצור הבלתי אנושי והלא חוקי על רצועת עזה".

"היועץ המשפטי אמור לרסן מגמות פוליטיות וציבוריות מסוכנות. הקריאה לשלול אזרחותה של נבחרת ציבור רק מכיוון שעמדותיה מנוגדות לעמדת הרוב מהווה דוגמה מובהקת לניסיונות שכאלה, והיא מהווה שימוש מסוכן וציני בחוק לצרכים פופוליסטיים זולים", המשיכה זועבי.

את המכתב החריף היא מסכמת: "עמדתך זו מחזקת, בסופו של דבר, מגמה פוליטית וציבורית מסוכנת ובלתי-דמוקרטית בעליל, המקבלת את ביטויה בשלל של הצעות חוק, הרואות באזרחותם של אזרחי המדינה הערבים כחסד וכאזרחות מותנית ולא כזכות יסוד לה הם זכאים עם היוולדם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ח"כ זועבי ממשיכה להכחיש: "לא ידעתי על הנשק בספינה"

הכנסת שללה את זכויות היתר של זועבי