נתניהו דורשת מישי: אל תגרש את ילדי העובדים הזרים

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו פנתה היום במכתב נרגש אל שר הפנים וביקשה: השאר את ילדי העובדים הזרים בישראל. הערב חשפנו באולפן שישי את תוכן המכתב שצפוי, ככל הנראה, לטרוף מחדש את הקלפים בהחלטה לגרש 400 ילדי עובדים זרים מישראל

ילדי העובדים הזרים העומדים בפני גירוש מקבלים היום חיזוק מכיוונה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו שמתערבת לראשונה בפרשה וכותבת מכתב נרגש לשר הפנים. הערב באולפן שישי חשפנו את המכתב בפרסום ראשון.

"אלי היקר שלום. אני פונה אליך כאם לשני בנים צעירים וכפסיכולוגית בשירות הציבורי", פותחת נתניהו את מכתבה לשר הפנים. "אני מבקשת ממך מעומק ליבי להשתמש בסמכותך לפי החלטת הממשלה ולאפשר לרוב רובם של 400 הילדים הנותרים להישאר בישראל", הוסיפה רעיית ראש הממשלה.

נתניהו מוסיפה במכתב כי עוד לפני החלטת הממשלה, פנתה פעמים רבות לבעלה והביעה את דעתו בעניין. "חובה על מדינת ישראל למצוא פתרון לילדים", היא כתבה. "אני רוצה להאמין שפניותיי אלה תרמו במשהו לעמדתו של ראש הממשלה להשאיר כ-800 ילדים מתוך ה-1,200", היא הוסיפה.

"נושא זה קרוב מאוד לליבי, שכן אני רואה במקצוע שבו בחרתי שליחות יומיומית של טיפול וסיוע לילדים והורים", אמרה נתניהו במכתב לישי. "מסיבה דומה פניתי לבעלי גם לפני כשלושה חודשים וביקשתי ממנו לסייע לדן גולדברג ולתאומים הרכים שנולדו לו בהודו מאם פונדקאית, כדי שיוכלו להיכנס ל ישראל כחוק", אמרה נתניהו.

את מכתבה מסיימת נתניהו בתחינה על ילדי העובדים. "אני משוכנעת שגם במקרה זה תוכל למצוא פתרונות יצירתיים לקבוצת ילדי העובדים הזרים הנ"ל במסגרת החלטת הממשלה והסמכויות שמוקנות לך בחוק כשר הפנים", היא כתבה, "ובאופן שלא יפגע במדיניות ההגירה ובאינטרסים הלאומיים של ישראל כמדינה יהודית.

כזכור, ממשלת ישראל החליטה לפני כשבועיים לאפשר ל-800 ילדי עובדים זרים להישאר בישראל, בעוד ש-400 נוספים, שאינם עומדים בכללי שנקבעו בהחלטת הממשלה, יגורשו חזרה לארצות מוצאם, יחד עם בני משפחתם. כעת, ככל הנראה, צפוי מכתבה של נתניהו לטרוף את הקלפים בנושא וההערכה היא כי ראש הממשלה ייענה לבקשתה של אשתו ויביא את הנושא להחלטה מחדש.