אלי ישי משיב אש: "אני ה'איש הרע' שלא מרחם על ילדים"

שר הפנים מגיב להתקפה בנושא גירוש ילדי העובדים הזרים: "מספיק עם הצביעות והקמפיין הזה", הוא אומר בראיון לחדשות 2. בפנייה להורי הילדים הזרים אמר: "באתם שלא כחוק - וכמו כל מדינה מתוקנת בעולם, עליכם לשוב למדינה שלכם"

"אני מרחם על כל הילדים, גם עם ישראל רחמן - אבל מספיק עם הצביעות והקמפיין הזה" - כך אומר הערב שר הפנים אלי ישי בראיון מיוחד בתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי. ישי התייחס בהרחבה לנושא גירושם הקרוב של 400 ילדי עובדי הזרים, ופנה להורי הילדים: "אל תשתמשו בילדים, אל תהפכו אותם למגן אנושי".

"באתם שלא כחוק, וכמו כל מדינה מתוקנת בעולם - עליכם לשוב למדינה שלכם", הוסיף שר הפנים. "אף אחד לא דואג למדינת ישראל ולמפעל הציוני. אני לכאורה האיש הרע שלא מרחם על ילדים - אבל אם נמשיך להתיפייף - בקצב הזה יהיו פה עוד מאות אלפי זרים". ישי המשיך בהתקפה: "המדיניות הברורה שצריכה להיות היא, שמי שבא הנה שלא כחוק - צריך ללכת מפה".

באשר לעתיד סוגיית העובדים הזרים, אמר ישי: "צריך להנהיג מדיניות ברורה בנושא הזה, ולגבש קריטריונים ברורים. מחר אני יכול למצוא מיליון אפריקנים שרוצים להתגייס לגולני - אבל מה זה יעזור?!". על גירושם של הילדים, אמר שר הפנים: "לא מדובר ב-400 הילדים. מדובר כאן בשיטה שיצרו הוריהם, בשם 'בייבי ויזה', באמצעותה הם מנסים להישאר בארץ. אם תאמר להם שילדים זה לא פוליסת ביטוח - הם יבינו שהם לא צריכים לבוא הנה".

ישי במליאת הכנסת: "להפסיק את ההצגה הגדולה הזאת"

"אתמול דנה מליאת הכנסת בהחלטת משרד הפנים לגרש 400 ילדי עובדים זרים בחזרה לארצות מוצאם. מהומה התפתחה באולם כשחלק מחברי הכנסת תקפו את שר הפנים, שנאם והסביר את ההחלטה.

"צריך להפסיק עם הצביעות הזאת", אמר ישי. "לגלות אחריות ולהפסיק להשתתף בהצגה הגדולה הזאת. אף אחד לא מגרש ילדים. בדיוק אותה החלטה קיבלה ממשלת אולמרט. אותה החלטה. אתם הייתם בקואליציה, פתאום פה - גל של צביעות".

הוא הוסיף, "אף אחד לא מגרש ילדים, אומרים להורים שלהם - באתם שלא כחוק. ישנה ועדה ושמה קיבלו החלטה להשאיר 800 ולא לגרש אף אחד, אלא להחזיר 400 לארץ שלהם. יש להם סבא וסבתא בחו"ל. אם הם יגידו לילדיהם 'נגמר הטיול, אנחנו עכשיו חוזרים עשירים למדינה שלנו, לסבא ולסבתא', מישהו מהילדים יבכה? אז שאף אחד לא יבלבל את המוח".

"אל תשתמשו בילדים שלכם כמגן אנושי"

אני בכלל בעד להגיד לכל ה-1,200 לחזור לארץ שלהם", עוד אמר השר ישי. "צריך להגיד להורים שלהם, 'אל תשתמשו בילדים שלכם כמגן אנושי', מספיק להשתמש בילדים. אף אחד לא מגרש ילדים. אומרים להורים שלהם, תתכבדו ותצאו".

שר הפנים המשיך והסביר כי "בכל מדינה מתוקנת מחזירים את האנשים האלה אחר כבוד לארצם ולמולדתם. באירופה, בכל מקום, תהיה בטיול כמה חודשים, תחליט שאתה אוהב את המקום ותישאר לא חוקי - יחזירו אותך. גם אם הילדים שלך ילמדו אנגלית ויידעו את שירי התקווה של אמריקה".

במהלך הדיון כאמור התפתח עימות בין ישי לבין חברי כנסת אחרים, דוגמת ח"כ אילן גילון (מרצ) שכינה אותו "גזען". הדיון כמעט התפוצץ בעקבות הריב המילולי בין השניים, כאשר השר ישי סירב לחזור בו מהמילה "תשתוק" ודרש שקודם גילון יחזור בו מ"גזען".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק