השר ישי: "שיגידו לילדים שנגמר הטיול"

גם לאחר קבלת ההחלטה לגרש 400 מילדי העובדים הזרים, נמשכת הסערה סביב הנושא: בדיון מיוחד שנערך היום במליאת הכנסת אמר שר הפנים אלי ישי כי "אני בכלל בעד להגיד לכל ה-1,200 לחזור לארץ שלהם". הוא הוסיף, "יש לגלות אחריות ולהפסיק להשתתף בהצגה הגדולה הזאת". חברי הכנסת תקפו את השר

מליאת הכנסת התכנסה בצהריים לדון בהחלטת משרד הפנים לגרש 400 ילדי עובדים זרים בחזרה לארצות מוצאם. מהומה התפתחה באולם כשחלק מחברי הכנסת תקפו את שר הפנים אלי ישי, שנאם והסביר את ההחלטה.

"צריך להפסיק עם הצביעות הזאת", אמר ישי. "לגלות אחריות ולהפסיק להשתתף בהצגה הגדולה הזאת. אף אחד לא מגרש ילדים. בדיוק אותה החלטה קיבלה ממשלת אולמרט. אותה החלטה. אתם הייתם בקואליציה, פתאום פה - גל של צביעות".

הוא הוסיף, "אף אחד לא מגרש ילדים, אומרים להורים שלהם - באתם שלא כחוק. ישנה ועדה ושמה קיבלו החלטה להשאיר 800 ולא לגרש אף אחד, אלא להחזיר 400 לארץ שלהם. יש להם סבא וסבתא בחו"ל. אם הם יגידו לילדיהם 'נגמר הטיול, אנחנו עכשיו חוזרים עשירים למדינה שלנו, לסבא ולסבתא', מישהו מהילדים יבכה? אז שאף אחד לא יבלבל את המוח".

"אל תשתמשו בילדים שלכם כמגן אנושי"

"אני בכלל בעד להגיד לכל ה-1,200 לחזור לארץ שלהם", עוד אמר השר ישי. "צריך להגיד להורים שלהם, 'אל תשתמשו בילדים שלכם כמגן אנושי', מספיק להשתמש בילדים. אף אחד לא מגרש ילדים. אומרים להורים שלהם, תתכבדו ותצאו".

שר הפנים המשיך והסביר כי "בכל מדינה מתוקנת מחזירים את האנשים האלה אחר כבוד לארצם ולמולדתם. באירופה, בכל מקום, תהיה בטיול כמה חודשים, תחליט שאתה אוהב את המקום ותישאר לא חוקי - יחזירו אותך. גם אם הילדים שלך ילמדו אנגלית ויידעו את שירי התקווה של אמריקה".

במהלך הדיון כאמור התפתח עימות בין ישי לבין חברי כנסת אחרים, דוגמת ח"כ אילן גילון (מרצ) שכינה אותו "גזען". הדיון כמעט התפוצץ בעקבות הריב המילולי בין השניים, כאשר השר ישי סירב לחזור בו מהמילה "תשתוק" ודרש שקודם גילון יחזור בו מ"גזען".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק