כבר לא בן 16: פרס חוגג יום הולדת

מי היה הראשון לברך את נשיא המדינה לרגל יום הולדתו? ומי אמרה לו "בשבילנו אתה נשיא וחבר". נשיא המדינה חוגג 87 ובעוד שבועיים מהיום, המועד הרשמי של החגיגות, כולם יעמדו בתור כדי לברך אותו

יום הולדת לנשיא. פרס (חדשות 2)

87 מלאו לנער: נשיא המדינה שמעון פרס חוגג הבוקר את יום הולדתו. בין הראשונים לברך את הנשיא הוותיק, כך לפי הפרסום הבוקר ב"ישראל היום", היה ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתקשר לפרס כבר ביום שבת, אז צוין התאריך העברי של יום הולדתו. עם זאת, חגיגות יום ההולדת של הנשיא ייערכו כמדי שנה, רק ב-16 באוגוסט.

בין המאחלים הנוספים שכבר הספיקו להרים את השפופרת ולברך את הנשיא לרגל 87 האביבים הם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, שאיחלה לנשיא שנים רבות של בריאות ועבודה פורייה למען מדינת ישראל. "בשבילנו אתה נשיא וחבר", אמרה נתניהו לפרס.

ב-16 באוגוסט צפויות להיערך חגיגות יום ההולדת של הנשיא, באירוע בתיאטרון הקאמרי בתל אביב. האמנים אשר הוזמנו להשתתף במופע ימחיזו תחנות עיקריות בחייו של הנשיא, החל מילדותו בפולין ועד לחייו הפוליטיים ולמינויו לנשיא.

על חגיגות השמחה העיבה סערה שעורר הנשיא אתמול בבריטניה, כאשר צוטט בראיון כאומר ש"אנגליה היא בעיה גדולה שלנו. יש שם כמה מיליוני מצביעים מוסלמים, ובעבור חלק מחברי הפרלמנט זה ההבדל בין להיבחר לבין לא להיבחר. באנגליה תמיד היה יסוד פרו-ערבי עמוק".

בלונדון היו מי שפירשו את הדברים כהאשמה כוללת של הבריטים באנטישמיות ומיהרו לגנות את הדברים. בלשכת נשיא המדינה פרסמו תגובה, בה נאמר כי דבריו של פרס הוצאו מהקשרם ושהוא כלל לא התכוון לכך.