אלי ישי: העובדים הזרים הופכים את הילדים למגן אנושי

הממשלה דנה היום בהמלצות הועדה הבין-משרדית לטיפול בילדי העובדים הזרים, ועדה שמינה נתניהו בפעם הקודמת שביקש לדחות את ההחלטה בנושא. בינתיים תוקף השר ישי בחריפות את המתנגדים לגירוש: "השרים שמצביעים בעד להשאירם בארץ צריכים לשאול את עצמם: האם הם היו מוכנים שילדיהם ילמדו באותם בתי ספר?"

מה יהיה גורלם של הילדים הזרים? הממשלה התכנסה הבוקר לדון בהמלצות הועדה הבין-משרדית בעניין ילדי העובדים הזרים. ראש הממשלה כבר לא יוכל לדחות שוב את הדיון ויהיה חייב להתחיל להחליט: מי יישאר ומי יגורש למדינה בו גורלו אינו ידוע, אבל בינתיים - השר אלי ישי כבר תוקף במילים קשות ביותר את התומכים בהשארת הילדים בישראל.

"יש הרבה צביעות בנושא", אמר ישי בפתח ישיבת הממשלה. "זוהי ארץ אבותינו. הם משתמשים בשרי הממשלה ומשתמשים בילדים כמגן אנושי. זאת עלולה להיות סנונית ראשונה. השרים שמצביעים בעד להשאירם בארץ צריכים לשאול את עצמם: האם הם היו מוכנים שילדיהם ילמדו באותם בתי ספר?", הוסיף השר.

"האם השרים היו מוכנים להיות שכנים של הילדים הזרים?"

"האם הם היו מוכנים להיות שכנים של אותם ילדים, ויסתובבו באותן שכונות עם אותם זרים?", שאל ישי את שרי הממשלה. "מי ששוהה כפליט נשאר בארץ. מי ששוהה שלא כחוק מתכבד לחזור לארצו ומולדתו", אמר בסוף דבריו.

על-פי המלצות הועדה הבין-משרדית, כ-800 ילדים כאלו יישארו בארץ, וכ-400 יגורשו. הילדים שיורשו להישאר כאן ולקבל מעמד אזרחי הם כאלה שנולדו כאן או הגיעו לישראל לפני גיל 13, חיים בישראל לפחות חמש שנים, ולומדים במערכת החינוך. גם ילדים להורים שנכנסו לישראל באופן חוקי, ומדברים עברית שוטפת יוכלו להישאר.