דוחים את הקץ: פשרה ב"חוק הגיור"

מחליטים שלא להחליט: לאחר שהיווה מכשול ביחסים בין ראש הממשלה נתניהו לשר החוץ ליברמן, הגיעו הצדדים הערב לפשרה בנושא "חוק הגיור". הארגונים יקפיאו את עתירתם לבג"ץ, ולמרות התנגדות ש"ס הממשלה לא תחליט בנושא במשך חצי השנה הקרובה

רה"מ וליברמן (חדשות 2)

הליכי החקיקה הנוגעים לחוק הגיור יוקפאו בחצי שנה הקרובה: כך מסתמן מיוזמה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, באמצעות מזכיר ההמשלה צבי האוזר.

מלשכת ראש הממשלה נמסר הערב שהתנועה ליהדות מתקדמת והתנועה המסורתית בישראל הסכימו להקפיא את העתירות בעניין הגיור לחצי השנה קרובה, במקביל להקפאת הליכי החקיקה מצד הממשלה.

בזמן הזה ינסה צוות בראשות יו"ר הסוכנות נתן שרנסקי להגיע להסכמות שיאפשרו את השלמת חקיקת חוק הגיור.

יו"ר ישראל ביתנו ליברמן הביע את הסכמתו למהלך וש"ס התנגדה, אך בכירים בלשכת ראש הממשלה נתניהו אותתו שכל הצעות חוק פרטיות בסוגיה ייבלמו עד תום מועד ההקפאה ההדדית בינואר 2011.

ליברמן ונתניהו נועדו: "אווירה טובה"

בתחילת השבוע נועדו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן במשך שעתיים. ממשרד ראש הממשלה נמסר אז כי הפגישה התנהלה ברוח טובה וחיובית, שנועדה להדק את שיתוף הפעולה בין השניים. לא היה מדובר בפגישת פיוס, כי אם בפגישה שנועדה למצוא פשרה בנושא התקציב וכן לדון בחוק הגיור.

הפגישה נערכה בצל האווירה העכורה המאפיינת את התנהלות הממשלה, כשברקע גם חידש נתניהו את פגישותיו עם חברי כנסת ממפלגת קדימה.

תיקון "חוק הגיור" עבר בוועדת החוקה של הכנסת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק