נועם שליט: השרים מתעלמים מאיתנו

לראשונה מאז הגיעו לירושלים, עזבו בני משפחת שליט את מאהל המחאה ויצאו לישיבת הממשלה השבועית. למרות שלא זכו לשום יחס מצד השרים, הם מתכוונים להמשיך בשגרה זו עד שיושב בנם הביתה. "אנחנו רצים למרחקים ארוכים", הסביר נועם בשיחה עם חדשות 2. במקביל: צניחה חדה בהתעניינות בגלעד בקרב הגולשים באינטרנט

כבר 10 ימים יושבים נועם ואביבה שליט במאהל המחאה מול מעון ראש הממשלה. בזמן הזה לא מצא לנכון אף אחד מהשרים לחזק את ידיהם, להביע תמיכה או אפילו הזדהות עם מאבקם.

היום חיכתה לנציגי הממשלה התמודדות לא פשוטה: בפעם הראשונה, וכנראה ממש לא האחרונה, עמדו הוריו של גלעד מחוץ למשרדו של נתניהו והפגינו למען שחרור בנם. השרים הנבוכים חלפו על פניהם והסתתרו מאחורי הווילונות הכהים במכוניות השרד. בדרך חזרה הם חמקו בדרך צדדית על מנת להימנע מעימות.

"השרים כמובן לא מתלהבים מהמראות שהם רואים כאן", עקץ נועם שליט בשיחה עם חדשות 2, והוסיף כי חברי הממשלה מסתתרים מאחורי וילונות אך הם לא יוכלו להתעלם מנוכחות המשתתפים במאבק.

האב הוסיף כי למיטב ידיעתו נושא בנו לא עלה במהלך פגישתם של ראש הממשלה נתניהו עם הנשיא מובארק בקהיר, אך ציין כי למרות אי ההתקדמות -הוא עדיין לא מאבד תקווה. "אנחנו רצים למרחקים ארוכים", הסביר נועם וקרא שוב: "די לדיבורים, הגיע הזמן למעשים ותוצאות".

ההתעניינות קטנה

במקביל נמשכים מאמצי המחאה בניסיון להשאיר את המאבק לשחרור החייל בתודעה. ביום רביעי הקרוב תצא לדרך צעדה נוספת, הפעם לכיוון דרום הארץ. בעוד כשבועיים, אז יציינו 1,500 ימים לנפילתו של גלעד בשבי, ייצרו הפעילים שרשרת אנושית סביב בית ראש הממשלה בירושלים.

אך נראה כי ההתעניינות של הציבור בסוגיה הכואבת פחתה משמעותית. על פי בדיקה בכלי החיפוש "google insights" עולה כי בשבוע האחרון צנח מספרים הגולשים שהקישו את שמו של גלעד - זאת בהשוואה לתקופת מסע המחאה שנמשך 12 ימים. כעת, על פי הנתונים, מספר החיפושים ברשת אחר החטוף כמעט זהה למספרם טרם הצעדה.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק