רה"מ במצרים - לבני וברק נפגשו

בעוד ראש הממשלה נתניהו נמצא במצרים לרגל פגישה עם הנשיא מובארק, נפגשו במפתיע בשעות הצהריים שר הביטחון ברק ויו"ר האופוזיציה ציפי לבני - זאת לראשונה מאז הבחירות האחרונות. השניים דנו ב"נושאים פוליטיים וביטחוניים", ועל פי ההערכות - גם בהצטרפות "קדימה" לממשלה. עוד כאב ראש לנתניהו?

שר הביטחון אהוד ברק נפגש בצהריים עם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בלשכתו בקריה בתל אביב, כך דווח לראשונה באתר חדשות 2 באינטרנט.

הפגישה ככל הנראה התקיימה לבקשתו של שר הביטחון, וההערכה היא שהשניים דנו בנושאים פוליטיים וביטחוניים. נושא נוסף שכנראה נידון בין יו"ר האופוזיציה לשר הביטחון הוא הצטרפותה האפשרית של "קדימה" לממשלה. מדובר בפגישה ראשונה בין ראשי המפלגות מאז הבחירות האחרונות, לאחריהן נכנס ברק לממשלת נתניהו בעוד לבני וקדימה נשארו באופוזיציה.

כל זה מתרחש על רקע מתיחות חסרת תקדים בין ראש הממשלה לשר החוץ אביגדור ליברמן. ליברמן מאיים כי סיעת "ישראל ביתנו" תצביע נגד תקציב המדינה הדו-שנתי כשיעלה בכנסת. "אם התקציב המעוות לא ישתנה, נצביע נגדו בכנסת. נתניהו יודע שיש לנו 15 ידיים כדי להפיל את ההצעה", אמר ליברמן, ששוהה כעת גם הוא בחו"ל, לחברי מפלגתו בשיחות סגורות.

בטן מלאה על נתניהו

"ביבי מוציא כסף כדי לקנות שותפים פוליטיים כמו ש"ס, אליהם העביר 700 מיליון שקלים כדי שיחלקו לרשויות המקומיות, או אהוד ברק שהוא לא יותר משותף וירטואלי", טען אמש ליברמן בשיחות סגורות. "המשרדים שהם מנועי הצמיחה של המשק, כמו ביטחון הפנים, התשתיות והתיירות, לא קיבלו דבר", הוא הוסיף בזעם.

שורה של אירועים שהתרחשו לאחרונה מעיבים על "השותפות הטבעיות", הליכוד ו"ישראל ביתנו". קשה להאמין שליברמן באמת סלח לנתניהו על שהסתיר ממנו את פגישתו של פואד עם שר החוץ הטורקי. לכך נוספת אי-ההסכמה בין השניים בנושא המינויים במשרד החוץ, במיוחד בנושא ממלא מקומה של שגרירת ישראל באו"ם.

"ליברמן מתוסכל מכך שביבי מעדיף לחזק את הציר המתון שלו עם ברק כדי למרכז את הממשלה, ולכן הוא מנסה לסחוט את נתניהו", אמרו אמש מקורבים לראש הממשלה. "יש בו מרירות והוא יודע שהוא יכול לעשות כל מה שירצה", הוסיפו הגורמים.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק