יעלון: שרי השביעייה מסכימים כי אין סיכוי להסדר קבע בקרוב

המשנה לראש הממשלה התארח הערב ב"פגוש את העיתונות" ואמר, כי כל אחד משרי השביעייה הגיע למסקנה זו בדרכו, וכי "אין לנו אשליות בעניין". השר התייחס גם למשט לעזה עליו אמר "לא סיפור הצלחה", אך ציין כי אין צורך להיכנס להלקאה עצמית ולעריפת ראשים

המשנה לראש הממשלה משה בוגי יעלון אומר כי שרי השביעייה הסכימו כולם שאין סיכוי להסדר קבע עם הפלסטינים בשנים הקרובות. את הדברים אמר הערב בתכניתנו "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס.

"כולנו התבטאנו פומבית בעניין", אמר השר יעלון והוסיף: "כל אחד בדרכו הגיע למסקנה שאין סיכוי להסדר קבע בטווח הנראה לעין. אין לנו אשליות בעניין".

השר יעלון התייחס גם לוועדת טירקל החוקרת את אירועי המשט לעזה: "אי אפשר להתייחס למשט כסיפור הצלחה. ההחלטה לעצור הייתה נכונה, זו הייתה הגנה עצמית", אמר והוסיף, כי "גם ההחלטה לפתוח באש על הסיפון הייתה הגנה עצמית". השר ציין כי למרות שהטיפול במשט לא היה מוצלח, אין סיבה להלקאה עצמית ולעריפת ראשים, כלשונו.

בהתייחסו למצור על עזה אמר השר יעלון, כי "לא היה מצור על עזה ולא יהיה מצור. יש סגר על הרצועה שכלל בתוכו גם סגר אזרחי. את ההקלות על הסגר האזרחי הממשלה החלה לעשות לפני המשט והמשט זירז את ההקלות".

השר אמר כי ישראל אינה מבודדת: "גם במצב הזה יש יחסים טובים עם ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה ומדינות נוספות שיש לנו איתן אינטרס משותף. אבל יש מתקפת דה-לגיטמציה על מדינת ישראל וצריך להגיד את זה", אמר.