חשיפה: חברי ועדת טירקל החדשים

ועדת טירקל ממשיכה להתחזק. שני חברים חדשים יצטרפו לשופט העליון בדימוס ויחקרו את ההתנהלות סביב אירוע המשט. החברים החדשים: פרופסור מיגל דויטש, משפטן מומחה מאוניברסיטת תל אביב, וראובן מרחב, ששימש כמנכ"ל משרד החוץ

השופט טירקל דרש וקיבל: אחרי שסמכויות הוועדה שבראשה הוא עומד הורחבו על ידי בג"ץ, כעת נוספים לוועדה שתבדוק את אירועי המשט לעזה שני חברים נוספים, ראובן מרחב ופרופסור מיגל דויטש.

מרחב בן ה-76 היה מנכ"ל משרד החוץ במשך שנים אחדות, מזרחן, ודיפלומט מנוסה. פרופסור דויטש, בן 55 בלבד, הוא מומחה למשפט חוקתי. דויטש נחשב לאחד האנשים המקורבים ביתר לנשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק, ואף היה הממונה על המשמעת באוניברסיטת תל אביב.

ועדת טירקל שהחלה את דרכה בתור "ועדת חיבוק וליטוף", הפכה לאחר אולטימום של יו"ר הוועדה, שנחשף לראשונה בחדשות 2, לוועדה ממשלתית של ממש. כוחה התחזק בעקבות עתירת גוש שלום לבג"ץ, בה נקבע שסמכויותיה יהיו כשל ועדת חקירה ממלכתית של ממש.

לא במקרה נטלו ראש הממשלה בינימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק עורכי-דין. הועדה תחקור את דרך חלוקת האחריות לפני המשט, את הטלת האחריות אחריו ואת ההתחמקות הקולקטיבית שאנו עדים לה. ניתן לומר שהועדה מתחזקת פרסונאלית וחוקית ויוצאת לדרך.