חרדים ניפצו את שמשת רכבו של סגן השר פרוש

נהגו של סגן שר החינוך מאיר פרוש עצר אחה"צ לאכול בשכונת גאולה בירושלים, וקיבל בתגובה מטח של אבנים על הרכב. עוזרו של סגן השר סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי התוקפים ידעו בדיוק במי הם פוגעים, ההערכה: מדובר בתקיפה על רקע שתיקתו של פרוש בפרשת הקברים ביפו. לפני כחודשיים תקפו חרדים את השר אלי ישי

סגן שר החינוך מאיר פרוש, ארכיון (חדשות 2)

שוב: חרדים בירושלים תוקפים בכיר בממשלה. שמשות רכבו של סגן השר מאיר פרוש נופצו אחר הצהריים בשעה שנהגו של סגן שר החינוך עצר בשכונת גאולה בעיר. פרוש עצמו לא היה במכונית - ולנהג שלום.

מנדי שוורץ, עוזרו של סגן השר, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על האירוע: "הרב פרוש לא היה באותה עת ברכב, והנהג שעצר לקנות משהו לאכול, נרגם באבנים שגרמו לניפוץ השמשה האחורית". עוזרו של פרוש הוסיף כי "לפרוש יש קונצנזוס בעדה החרדית, אין מישהו מסוים שאפשר להפנות אליו את האצבע אך להערכתנו מדובר בקבוצה קיצונית במיוחד בעדה החרדית".

אחד החשדות הוא כי מאחורי התקיפה עומד פלג קיצוני בעדה החרדית המכונה "סיקריקים", הפועל באלימות נגד בכירים בממשלה. שוורץ לא מיתמם ומודה כי הקבוצה שניסתה לפגוע בסגן השר פרוש בהחלט ידעה אל מי ומדוע היא מכוונת את האבנים. מקורבים לסגן השר מעריכים כי הרקע למעשה הוא שתיקתו היחסית של פרוש בכל הקשור לפינוי הקברים במתחם אנדרומדה ביפו בתקופה האחרונה.

ישי הסתתר בדירת הרב עד שהוצא ממנה באבטחת יס"מ

לפני כחודשיים תקפו מספר תושבים בשכונת מאה שערים בירושלים את השר אלי ישי עם הגעתו לביקור אצל הרב אלישיב. "הם יידו אבנים וזרקו ביצים לעברו רק כי הוא שר בממשלה", סיפר דוברו, רועי לחמנוביץ'.

כוחות יס"מ אבטחו את הזירה בניסיון לעצור את המתפרעים והורו לשר להישאר במתחם ביתו של הרב, כדי להימנע ממגע עם התושבים הזועמים. אחרי שנרגעו הרוחות, הוצא השר מהדירה תחת אבטחה כבדה.

"השר ישי הגיע כדי לנחם את הרב אלישיב במאה שערים והותקף ללא סיבה", ציין לחמנוביץ'. "מדובר בפעם הראשונה שחרדי מותקף רק משום היותו ציוני ומעצם היותו שר בממשלה".