נתניהו על אינייסטה: "גול גדול"

ביקורת קשה הוטחה הבוקר בוועדה לביקורת המדינה על מעורבותו של ראש הממשלה בתכני השידור הציבורי. נתניהו הדף את ההאשמות ובחר להתמקד בביקורת חיובית דווקא, אותה הפנה לקשר שהעניק לספרד את הניצחון על הולנד אמש בגמר המונדיאל. צפו בדבריו של ראש הממשלה

עשרות אלפי ישראלים צפו אמש בטלוויזיה במשחק גמר המונדיאל שבו גברה נבחרת ספרד על יריבתה ההולנדית. בין הצופים הנלהבים היה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנהנה מהמשחק למרות השער היחיד שהבקיע הקשר הספרדי אנדרס אינייסטה אחרי 117 דקות.

"זה היה גול גדול", אמר הבוקר נתניהו לחברי הוועדה לביקורת המדינה, שדנו במצבה של רשות השידור. למרות הדקות הארוכות שחלפו עד הבקעת השער הדרמטי, ציין ראש הממשלה: "הולנד נאבקה מול ספרד. פעם היא הצליחה, אבל אתמול לא. צריך לשבח את רוח הקרב של הולנד".

נתניהו לנחמן שי: "אל תטיף לי"

במהלך הדיון נשמעו טענות מצד חברי הוועדה על התערבות ישירה של ראש הממשלה בתכני השידור ברדיו ובטלוויזיה של רשות השידור. ח"כ נחמן שי (קדימה) פנה אל ראש הממשלה במהלך הדיון ואמר: "תתרחקו מהתכנים, אל תתערבו, אל תשפיעו. יש אנשים שיודעים לעשות את העבודה. רשות השידור היא רכוש הציבור והיא צריכה להישאר כך".

נתניהו לא נותר אדיש מול הדברים הקשים שח"כ שי הטיח בו וענה: "אל תטיף לי. כולכם יודעים שמה שאני אומר זו האמת, נישאר על מישור האמת והמידתיות הראויה".