השרים אישרו: אין פנסיה לבשארה

לפי הצעת חוק שאושרה הערב בוועדת השרים לחקיקה, יישללו זכויות היתר של ח"כ שנחשד בעבירה חמורה ולא מתייצב לחקירה. ההצעה מתמקדת כרגע באדם אחד, ח"כ לשעבר עזמי בשארה, שעדיין מקבל פנסיה מהמדינה

עזמי בשארה. ארכיון (חדשות 2)

ועדת השרים לחקיקה אישרה הערב הצעת חוק, לפיה תוכל הכנסת להפסיק העברת שכר או תשלומים אחרים לח"כ מכהן או לח"כ לשעבר, אם לא התייצבו לחקירה או למשפט בגין חשד לביצוע עבירה שעונשה 5 שנים ויותר. בכנסת כבר זכתה ההצעה לכינוי "חוק בשארה". מכאן תעבור ההצעה להצבעה בכנסת.

בשארה עזב את ישראל בשנת 2007, לאחר שהתנהלה כנגדו חקירה בחשד שבמהלך מלחמת לבנון השנייה יצר קשר עם סוכן חיזבאללה. כיום הוא שוהה ככל הנראה בלבנון, ולמרבה האירוניה ממשיך ליהנות מפנסיה של כמה אלפי שקלים בחודש מכנסת ישראל.

את הצעת החוק יזמו ח"כ ישראל חסון (קדימה) וח"כ יריב לוין (ליכוד). בהצעה תומכים גם ח"כ זאב אלקין (ליכוד), ח"כ אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו), ח"כ מירי רגב (ליכוד) וח"כ משה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו).

"הח"כים מצפצפים על החוקים שהם עצמם חוקקו"

"מטרת הצעת החוק היא להפסיק העברת שכר, גמלה ותשלומים אחרים מאוצר המדינה לחבר כנסת מכהן או לחבר כנסת לשעבר שדרוש לחקירה או שתלוי ועומד נגדו כתב אישום או שהורשע בעבירה חמורה שבוצעה בעת כהונתו בכנסת, והוא אינו מתייצב לחקירה או למשפט או לריצוי העונש", נכתב בהסבר להצעה. "מדובר בעבירה שעונשה חמש שנות מאסר או יותר שבוצעה בעת כהונתו, ומחייבת לשם כך בדיקה והודעה של היועץ המשפטי לממשלה, והחלטה של ועדת הכנסת ושל הכנסת".

שני היוזמים כתבו כי, "המצב כיום גורם לעיוות. יש לנקוט בסנקציה כלפי כל אחד, ללא הבדל דת, גזע, מין או לאום, אשר ייחשד בהפרת החוק ולא יעמיד את עצמו לרשות גורמי אכיפת החוק". ח"כ חסון אמר לאחר אישור הצעת החוק כי "הגיעה העת שח"כים שמצפצפים על החוקים שהם עצמם מחוקקים ישלמו את המחיר. לא מגיע להם פרס מכנסת ישראל".

רוצים לקבל עדכון כשהצעת החוק תאושר סופית? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק