הפגנת השמאל: "שתי בירות בירושלים"

"ברקת מחלק את ירושלים - למתנחלים" - זו הסיסמה החדשה של מאבק תנועות השמאל בירושלים נגד ראש העיר ניר ברקת. בכינוס חירום שנערך הערב, אמר שר החינוך לשעבר יוסי שריד כי "לא תהיה תקנה לירושלים אלא בחלוקתה". ארגוני השמאל מוחים גם על תכנית "גן המלך" בשכונת סילוואן

הקמפיין החדש נגד ברקת (חדשות 2)

השמאל בירושלים בקמפיין חדש נגד ראש העיר ניר ברקת: תנועות וארגוני השמאל בעיר קיימו הערב "כינוס חירום" לפי הגדרתם, בעקבות החלטתו של ברקת לקדם את תוכנית "גן המלך" ולפטר את סיעת מרצ מהקואליציה.

"צריך כבר מעכשיו לחפש מועמד שיזהה את עצמו באופן הגלוי והטבעי ביותר כמי שחושב שלא תהיה תקנה לירושלים אלא בחלוקתה, ומאמין שכדי להציל את ירושלים צריך לחלק אותה", אמר שר החינוך לשעבר יוסי שריד.

הקמפיין נגד ראש העיר הנוכחי הושק תחת הסיסמה "ברקת מחלק את ירושלים - למתנחלים". יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, דיבר אף הוא בכינוס ואמר כי "מי שאומר פתרון שתי מדינות ולא אומר שתי בירות בירושלים מרמה את עצמו ומטעה את הציבור".

לפי תכנית "גן המלך", עליה מוחים בארגוני השמאל, ייהרסו עשרות בתים בשכונת סילוואן בירושלים ובמקומם יוקם גן תיירותי. חלק מהבתים נחשבים ללא-חוקיים, אך רובם "יולבנו" - יינתנו לבעליהם אישורי בנייה בדיעבד, תמורת אישורם לבנות את הגן במקום הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק