נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

ראש הממשלה מחזק את משפחת שליט ואת הצועדים. "לבי ולבנו עם גלעד שליט ועם משפחתו", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה וקרא לעולם להגביר את המאמצים לשחרור שליט. נתניהו אף צלצל הבוקר לשליט והזמין אותו להגיע לפגישה בלשכתו בירושלים

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יכול היה להתעלם מאלפי הישראלים שצועדים עם משפחת שליט בצפון, והתייחס לנושא שחרור גלעד בפתח ישיבת הממשלה.

נתניהו ציין את הדאגה שרוחשים בממשלה לגורלו של שליט ואמר "לבי ולבנו עם גלעד שליט ועם משפחתו". בהמשך פנה ראש הממשלה לעולם, שלא עושה לטענתו די למען שחרורו של החייל. "אני קורא לקהילה הבינלאומית להתייצב ולפעול למימוש הדרישה החד משמעית שלנו לשחרור גלעד שליט".

"צלצלתי הבוקר לנועם שליט ואמרתי לו שהם יוצאים לצעדה ארוכה", סיפר נתניהו. "הזמנתי אותו ואת משפחתו להיפגש איתי עם הגיעם לירושלים בביתי. 'אני יודע שאתם במסע ארוך, אני רוצה לראות אתכם, אשמח להיפגש איתכם', אמרתי לו".

אלפים צועדים מהגליל לבית ראש הממשלה בי-ם

כ-10,000 צועדים, בראשם בני משפחת שליט, יצאו הבוקר מצפון הארץ לעבר ירושלים לצעדת הענק שמטרתה - לקרוא ולדרוש את החזרתו המיידית של החייל החטוף גלעד שליט משבי החמאס. הצעדה למען שליט מועברת בשידור חי ומיוחד בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

כל העדכונים על צעדת גלעד - גם בחדשות 2 בפייסבוק

לפני היציאה למסע נשא דברים נועם שליט, אביו של גלעד, בפני הצועדים הרבים. "בפרפראזה על דברי המשורר, פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש שהעם איתו - ומתחיל ללכת", אמר שליט, "בהבדל אחד קטן - זה לא פתאום. חיכינו 4 שנים ארוכות, גלעד חיכה 4 שנים ארוכות והוא עדיין מחכה למפקדיו, לאלו ששלחו אותו, לראש הממשלה, לשר הביטחון - אבל הם לא עונים".

"במקום זאת, הוא שומע - בעצם אנחנו שומעים כי אני לא בטוח שהוא יכול לשמוע - תירוצים למכביר, על קווים אדומים, על מחירים, על כושר הרתעה, על כישלונות מודיעיניים. אבל היחיד שמשלם את המחיר על כל אלה - הוא גלעד עצמו. אף אחד לא מתנדב לשלם איתו את המחיר", הוסיף שליט. "הוא משלם בזכויות האדם הכי בסיסיות שלו, אפילו לחיות מחמד יש תנאי כליאה טובים יותר".

לדברי אביו של החייל החטוף, "הדיון על חייו של חייל צה"ל הפך לצערי מדיון על ערכים ואתוס, לסחר מכר של מכולת. לכן אנחנו אומרים היום: לא נחכה יותר, לא נמתין יותר. אנו משפחתו של גלעד, חבריו והפעילים הנאמנים, ועשרות אלפי התומכים בכל רחבי הארץ, יוצאים למסע גדול לעבר ביתו של ראש הממשלה נתניהו, מסע שיביא עוד ועוד תומכים כדי שבממשלת ישראל יבינו שצריך לסיים את הסאגה הזו".

"אנחנו נחזור הביתה רק עם גלעד"

לסיום יצא שליט בקריאה ואמר "אני קורא לכל תושבי הארץ - כל מי שחושב שארבע שנים הן הרבה יותר מדי זמן, להצטרף אלינו ולהביע את מחאתו ברגליים. אנחנו יוצאים למסע היום שסופו מי ישורנו - אבל אנחנו נחזור הביתה רק עם גלעד".

הצעדה יצאה לדרך מבית משפחת שליט במצפה הילה ותגיע בצהריים לקיבוץ כברי. עד הערב יגיעו הצועדים לנהריה וילונו בכפר מסריק. ביום שני יעברו הצועדים בעכו ובקריות, ויסיימו את הלילה בקרית מוצקין . ביום השלישי של הצעדה יגיעו ליגור וביום רביעי יעברו את זכרון יעקב. אחד הצועדים הסביר לחדשות 2 את החלטתו לעזוב הכל ולהגיע לצעדה: "נעשה הכל כדי שגלעד לא יהפוך לגל-עֵד".

ביום חמישי יילכו הצועדים לכיוון חדרה ובשישי יעברו את נתניה עד שיעשו את השבת מול ביתו של ראש הממשלה בקיסריה ובמוצאי שבת יגיעו לרעננה. ביומו הראשון של השבוע השני לצעידה, יעברו בהרצליה. ביום התשיעי יגיעו לתל אביב וביום העשירי יגיעו לגבעת ברנר.

ביום רביעי 7 ביולי יגיעו ללטרון ולשער הגיא וביום חמישי, ה-8 ביולי, הם צפויים להגיע לאוהל המחאה מול בית ראש הממשלה, שם הם מתכוונים לשהות - עד שגלעד שליט ישוחרר.

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא נמצא בכלא"

שטייניץ: לא נשחרר את שליט בגלל צעדה

ישראל מציינת 4 שנים לחטיפת שליט  

מיוחד: הצעדה למען גלעד מהאוויר 

אורות הקולוסיאום וחומות י-ם כבו למען גלעד

חוסר המידע על מיקומו של שליט: כישלון צה"לי או תחכום של חמאס?

חמאס מציין 4 שנים לחטיפת שליט בסרטון חדש