מפורום מטכ"ל למליאת הכנסת: דן חלוץ בדרך לפוליטיקה

העיתון ידיעות אחרונות מדווח הבוקר כי דן חלוץ, מי שהיה הרמטכ"ל במהלך מלחמת לבנון השנייה, יצטרף בקרוב לגנרלים שעברו מהצבא לפוליטיקה. "השאלה היא לא אם אלך לפוליטיקה, השאלה היא מתי", אמר הרמטכ"ל לשעבר, שיצטרף ככל הנראה לקדימה

רב-אלוף במילואים דן חלוץ פשט את המדים לפני שלוש וחצי שנים, בעקבות כשלון הצבא במלחמת לבנון השנייה. מאז שמר חלוץ בתקופה מסוימת על שתיקה, ולקח פסק זמן מהעשייה הציבורית. אתמול באירוע "שבתרבות" בחולון, הצהיר הרמטכ"ל לשעבר: "השאלה היא לא האם אצטרף לפוליטיקה, השאלה היא מתי".

במהלך דבריו באירוע, העביר חלוץ ביקורת קשה על תפקודה של הממשלה ועל העומד בראשה, במיוחד בנושאים בטחוניים ומדיניים. "אם נמשיך להיגרר ולהגיב במקום ליזום, לא נגיע לשום מקום". בהמשך דבריו קרא חלוץ לפעול להקמת שתי מדינות לשני עמים, וסיכם כי "אין לי אובססיה להיות ראש ממשלה".

לאחרונה החליט הגנרל לשעבר לשכור את שירותיו של משרד לייעוץ אסטרטגי, בה עוזרים לו להכין את המהלכים הראשונים לקראת ההשתלבות בעשייה הפוליטית. מקורביו של חלוץ טוענים כי עמדותיו הפוליטיות יאפשרו לו להשתלב באחת משלוש המפלגות - קדימה, ליכוד וגם במפלגת העבודה, אבל חלוץ נוטה להצטרף לקדימה ואף ניהל בעבר שיחות עם יו"ר המפלגה, ציפי לבני.