המפתח לממשלת אחדות: שרה נתניהו

מה עושה נשיא המדינה כשהוא רוצה לקדם את הקמתה של ממשלת אחדות? כנראה שלזמן אליו לפגישה את ראש הממשלה כבר מזמן לא מספיק. לכן, זימן השבוע פרס את נתניהו לצד רעייתו שרה לשתי ארוחות ערב רצופות. על הפרק: הניסיון לשכנע גם את שרה נתניהו להסכים להקמת ממשלת אחדות עם ציפי לבני. האם זה יצליח?

תהיה או לא תהיה ממשלת אחדות? זה תלוי בהם (חדשות 2)

אירוע נדיר אירע השבוע במשכנו של נשיא המדינה שמעון פרס, כך מדווח הבוקר העיתון מעריב. על פי הדיווח, סעדו בנימין ושרה נתניהו בחברתו של הנשיא פרס יומיים ברציפות וזאת במטרה אחת ויחידה - לשכנע את שרה להסכים להקמת ממשלת אחדות בראשות בעלה.

אין זה סוד כי בתקופה האחרונה פועל פרס במרץ על מנת להביא להקמתה של ממשלת האחדות. אנשים שפגשו לאחרונה בנתניהו דיווחו כי הוא נראה מכונס בעצמו וזאת בגלל מכבש הלחצים שמופעל עליו - מהקואליציה, מהאופוזיציה, מהטורקים, מהאמריקנים ועכשיו גם ממוסד הנשיאות.

כחלק ממכבש הלחצים של הנשיא, הוזמנו השבוע בני הזוג נתניהו לשתי ארוחות ערב רצופות במשכן הנשיאות. המקורבים מדווחים כי שרה נתניהו היא היעד המרכזי לשכנוע. היא זו שלא מוכנה לשמוע על ממשלת אחדות, וזאת בין השאר עקב הטינה שהיא חשה ליו"ר קדימה ציפי לבני. כמו כן, היא גם זו שחושדת בתוכניותיו המדיניות ה"מפליגות" של פרס.

לטענת פרשן העיתון בן כספית, לא זימן פרס את נתניהו לבדו לאחר שחשש כי גם אם תושג הסכמה בפגישה, נתניהו יחזור בו לאחר שישוב לביתו. לכן, החליט הנשיא לזמן את בני הזוג לביתו, בתקווה שמאמציו יישאו פרי.