סקר חדשות 2: אריה דרעי מקבל 7 מנדטים

מה יקרה אם יו"ר ש"ס לשעבר יחליט להקים מפלגה משלו? סקר חדשות 2 מגלה את מה שעשוי להיות "אפקט אריה דרעי". השר שישב בכלא צפוי להישג גדול אם יתמודד - רק מנדט אחד פחות ממפלגתו המקורית. צפו בתוצאות הסקר המלאות

אריה דרעי כבר ממש לא מסתיר את שאיפותיו לחזור לכנסת. מי שנחשב לאחד הפוליטיקאים המוערכים ביותר בישראל, גם אחרי שהורשע ונשלח לכלא, הודיע למקורביו לא פעם: אתמודד ללא ספק בבחירות הבאות. אם אכן יעשה זאת, צפוי דרעי לרשום הישג מכובד ביותר.

סקר מיוחד של חדשות ערוץ 2 מגלה כי מפלגה חדשה בראשות השר לשעבר תגרוף לא פחות מ-7 מנדטים, מנדט אחד בסך הכל פחות מש"ס.

הליכוד, שעל פי הסקר היה זוכה ל-33 מנדטים אם הבחירות היו נערכות היום עם המפלגות הקיימות, מאבד שני מנדטים לטובת דרעי. ויש עוד סיבה בגללה נתניהו צריך להתחיל לדאוג.

לא רק שיו"ר ש"ס לשעבר "גונב" מושב אחד מקדימה, יהדות התורה והבית היהודי, הוא גם משנה את יחסי הכוחות בין הגושים הפוליטיים, משום שמפלגתו של דרעי צפויה להיות "מפלגה חברתית" הנמצאת במרכז המפה הפוליטית.

לגורמים המקורבים לדרעי יש רעיון שלדעתם יחזק את כל הצדדים ולאו דווקא יגרום נזק לחבריו. ש"ס, כך הם מציעים, תמשיך להתמודד בבחירות ותייצג את הציבור החרדי ואילו דרעי יעמוד בראש רשימה של מפלגה חברתית יותר במטרה למשוך קהלים נוספים. שתי המפלגות יהיו כפופות לרב עובדיה יוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק