סערת עמנואל: ליצמן מאיים להתפטר

הדיון סביב השד העדתי והדתי בפרשת הפרדת הבנות בביה"ס בעמנואל לא נרגע: סגן שר הבריאות מסרב להשלים עם התערבות ביהמ"ש וטוען: "בג"ץ טועה – ובגדול". לדבריו אם לא תהיה ברירה הוא יפרוש מתפקידו

הוא השלים עם פרשת הקברים וגם עם ביטול הסבסוד לאברכים, אבל התערבות בג"ץ באפליית הבנות הספרדיות בבית הספר בעמנואל שברה אותו. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) מאיים לפרוש מהממשלה.

רוצים לקבל עדכון ברגע שיהיה חדש בפרשת ההפרדה בין התלמידות בעמנואל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין שום חוק שאוסר עליי להעביר חוק נגד בג"ץ. אנחנו נציגי ציבור ומותר לי להגיד מה שאני רוצה על בית-המשפט. יש לי חסינות. אני חוזר ואומר: בית המשפט טועה, טועה ובגדול", כך אמר ליצמן בראיון ל"הקול החרדי" בתגובה לביקורת שהעבירו שופטי בית-המשפט העליון על ההתבטאויות של הפוליטיקאים החרדים על בג"ץ.

בישיבת הסיעה שהתקיימה היום מחוץ לשערי כלא מעשיהו, ליצמן לא חסך בביקורת כלפי בית המשפט. "שופט צריך להיות הגון ולהתייחס לכולם באופן שווה וזה לא היה שם", אמר."אם בית-המשפט חושב שהוא יסתום פיות - זה רק בכיינות. אין שום סיבה שיהיה אסור לי להעביר ביקורת", אמר ליצמן בזעם, שעות אחרי שערך ביקור מיוחד אצל האסירים.

אין לי בעיה לפרוש מהממשלה

"בית-המשפט רצה להשפיל אותם, אבל הוא דווקא הצליח להגדיל אותם. הם שליחי-ציבור. ראיתי שם גם את הספרדים שיושבים בכלא על גזענות. הם יושבים בכלא על גזענות, כי הלכו עם האשכנזים", התלוצץ סגן השר. בהתייחסו להצבעת האי-אמון בממשלה שתיערך היום בכנסת, אומר ליצמן: "אני מניח שאנחנו לא נשתתף בהצבעה, אלא נמנע. אם זה אומר לפרוש מהממשלה, אני אשמח לעשות זאת - יחד עם כולם".

לדבריו, "נתניהו לא עשה מספיק. עכשיו זה עמנואל, מחר זה הליבה. אנחנו לא נכנע. למדנו מכאן - שכל מה שהרבנים אומרים - מקשיבים להם. זה מוסר ההשכל".

סערת הפרדה בעמנואל - סיקור מיוחד:

הדיון בפשרה בעמנואל פוצץ

צפו: הדיון בבג"ץ הסתיים בצעקות של החרדים

ההורים בעמנואל: "כמו שהלכו למשרפות - נלך לכלא"

האמהות מתחמקות ממעצר: "לא מסוגלות"