ח"כ זועבי: ההקלות בסגר - הוכחה שהמשט לעזה הצליח

ח"כ חנין זועבי מגיבה בריאיון לחדשות 2 באינטרנט על החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני להקל את הסגר על עזה. "המחשבה המחודשת על הסגר מראה שמדובר בשיקולים פוליטיים ועונש קולקטיבי", טוענת מי שהייתה על סיפון ה"מרמרה" ומתעקשת: "אנו דורשים הסרה מוחלטת של הסגר"

"ההקלות הן אינדיקציה להצלחת המשט, ואינדיקציה לכך שהמשט אכן התחיל לשבור את המצור, למרות שזו עדיין אינה שבירה מוחלטת" - כך אומרת הערב לחדשות 2 באינטרנט ח"כ חנין זועבי (בל"ד), בתגובה על החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני שפורסמה מוקדם יותר היום.

לדעתה של ח"כ זועבי, ההחלטה לאפשר הכנסת חומרי בנייה לרצועה לראשונה מזה ארבע שנים מהווה הוכחה לנחיצותו של המשט הידוע לשמצה בו השתתפה, מטורקיה לעזה. "בעקבות המשט שלנו, באים גם כל המשטים שמתוכננים עכשיו. נתניהו וממשלת ישראל מתחילים לחשוב שוב על הסגר, וזה מוכיח שבאמת שאין שום קשר לטענה הביטחונית שהסגר הכרחי לביטחון ישראל"", היא מסבירה.

"או שזה כן הכרחי, ואז לא צריך לשקול את זה שוב בעקבות המשט - או שעכשיו חושבים על זה מחדש ואז מדובר על סגר מסיבות פוליטיות ולא ביטחוניות. המחשבה המחודשת מראה שמדובר בשיקולים פוליטיים ועונש קולקטיבי", מדגישה זועבי ומתעקשת: "אנו דורשים הסרה מוחלטת של הסגר".

"היה ניתן לעצור את המשט הקודם ללא קורבנות"

עוד סבורה ח"כ זועבי שעצם המחשבה על אילו מוצרים להכניס לרצועה ואילו לא - פסולה מיסודה. "השיקולים לגבי מה להכניס לעזה ומה לא אינם מקובלים", היא טוענת." כל המוצרים חיוניים והכרחיים. מדובר במלט, תרופות, מכשירים רפואיים, כלי כתיבה. אי אפשר לוותר על שום דבר. כל המצרכים האלה הם חלק מתנאים חיוניים שמהווים חיים נורמליים".

כשנשאלה האם המשט הבא שינסה להגיע לחופי עזה יסתיים כמו קודמו, השיבה זועבי כי "ישראל חשבה שהאלימות שלה והמעשה הפיראטי יעבור בשקט בעולם, כמו שעוברים פשעי המצור והכיבוש - כך גם המשט. אבל כאשר התברר שזה לא עובר בשקט, לא דיפלומטית ולא תקשורתית, ישראל תחשוב אלף פעם על המשט הזה. לדעתי ישראל בכלל לא תעצור בכוח את המשט הבא וזה גם כן הוכחה שהיה ניתן לעצור את המשט הראשון ללא קורבנות".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

על המשט הבא: פעילי חיזבאללה

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה