סגן שר החינוך פתח לשכה בכלא

סערת ביה"ס עמנואל הובילה את הציבור החרדי לצאת נגד החלטת בג"ץ לשלוח את הורי התלמידות למאסר. מי שמצטרף לביקורת על המאסר הוא לא אחר מאשר סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש שהעביר את לשכתו אל מחוץ לכלא מעשיהו. "זה באמת כואב שלוקחים הורים לכלא", אמר מלשכתו החדשה. צפו בדבריו

בבית הכלא מעשיהו ברמלה מרצים את עונשם אבות התלמידות מעמנואל מאז יום חמישי האחרון. לצד עשרות החרדים שמקיימים משמרת מחאה מחוץ לכלא, נמצא גם סגן שר החינוך ח"כ הרב מאיר פרוש, שהחליט להעביר את לשכתו לרחבת בית הסוהר.

כל הדיווחים מההפגנות, כל השאלות והתשובות על הפרשה

בשיחה עם כתבנו אומר הבוקר פרוש כי פרשת עמנואל הצליחה לגעת גם באנשים מחוץ למגזר הדתי. "העצורים הושלכו לכלא ואני חושב שגם הציבור הרחב התחיל לחשוב האם זה מה שהיה צריך לקרות", אמר סגן שר החינוך. "אני בא להזדהות עם הכאב, כי זה באמת כואב שלוקחים הורים לכלא".

פרוש הדגיש כי יש לקיים את החלטת בג"ץ, אך ציין כי הוא מסתייג ממנה. "אף אחד לא יכול לומר דבר נגד החלטת בג"ץ אבל אפשר להזדהות עם ההורים", אמר פרוש. "אני משמש בתפקיד סגן שר החינוך, אבל אני גם איש ציבור וחבר כנסת, ואני מביע הזדהות, בדיוק כמו התמיכה שאנשי השמאל הביעו לפני שנים באייבי נתן, אחרי שיצר קשרים עם הפלסטינים".

מקווה שיתנו להם לפתוח בית ספר משלהם

לדברי סגן השר ההורים מקיימים את פסיקת בג"ץ, אבל אפשר לחלוק עליה ולבקר אותה. "יש כאן מאות אנשים שבאו באופן ספונטני כמו שבאו מאה אלף איש לרחוב תוך 24 שעות", ציין בראיון לערוץ החדשות.

לגבי העתיד, פרוש הביע תקווה שהמחלוקת תיפתר לשביעות רצון ההורים שהנגדו להחלטת בג"ץ. "אני מאוד מקווה שלמשרד החינוך יהיו כלים לאפשר להורים לשלוח את ילדיהם לבית ספר משלהם. אם ההורים מוכנים לקיים מערכת חינוך עצמאית, אין למנוע זאת מהם".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהמשך היום צפויה להתקבל החלטת בג"ץ לגבי מאסר הנשים שלא התייצבו ביום חמישי האחרון לרצות את עונשן. נציגי העותרים - כמו סניגוריהם של ההורים - לא ידרשו את קיום עונש מאסר הנשים.

סערת הפרדה בעמנואל - סיקור מיוחד:

צפו: הדיון בבג"ץ הסתיים בצעקות של החרדים

ההורים בעמנואל: "כמו שהלכו למשרפות - נלך לכלא"

האמהות מתחמקות ממעצר: "לא מסוגלות"

צעדת החרדים לכלא - כל הפרטים