אריה דרעי: יש אפליה נגד ספרדים בכל המגזרים

יו"ר ש"ס לשעבר ניסה לפשר בין הצדדים ולשים סוף לפרשה העגומה בעמנואל - אך ללא הצלחה. כעת הוא מאשים את הממשלה והגורמים המעורבים שלא עשו מספיק בעניין. בנוסף הוא שולף שוב את הקלף העדתי ומכריז: "יש אפליה נגד ספרדים בכל המגזרים"

"זה מוגזם וצריך לשים לזה סוף" - כך אומר הערב יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי בהתייחסות לפרשת ההפרדה העדתית בעמנואל שהגיעה היום לכדי פיצוץ.

בימים האחרונים, לאחר החלטת בג"ץ לשלוח למאסר את ההורים של התלמידות האשכנזיות שסירבו כי בנותיהם ילמדו לצד בנות ספרדיות, ביקש דרעי למצוא פשרה בין הצדדים - אך שב בידיים ריקות. "ניסיתי, לא הצלחתי", מודה השר לשעבר ומותח ביקורת על הגורמים המעורבים. "אפשר היה למנוע את זה במשך חודשים. לא היה צריך להגיע להחלטה קיצונית של בית משפט", הוא סבור.

דרעי מאשים גם את הממשלה באוזלת יד. "היא לא עשתה דבר בעניין", הוא תוקף ומציע לשר החינוך גדעון סער לסיים את הפרשה כבר ביום ראשון: "הוא צריך להכריז על חופש בעמנואל".

בנוסף שולף דרעי פעם נוספת את הקלף העדתי. "בוא נודה, יש אפליה של ספרדים בכל המגזרים", הוא טוען. "גם במגזר החרדי שהוא האחרון שבו הייתי מצפה לכזה דבר". עם זאת, טוען יו"ר ש"ס לשעבר, כי המקום להתמודד עם המצב הוא לא בבית המשפט. "אנחנו כמנהיגי יהדות ספרד חייבים להגיד: 'לא רוצים אותנו? נדאג לעצמנו'", אומר דרעי. "נודה לאשכנזים שטיפלו בנו ונקים מוסדות. יש לנו את היכולת".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק