צפו: ח"כים מריעים לחיילי השייטת

מספר חברי כנסת ניצלו הבוקר את הדיון בוועדת הכנסת על שלילת זכויות היתר של חנין זועבי כדי להאדיר את הישגי השייטת. "לחיי עם ישראל, לחיי חיילי צה"ל, ולכבוד לוחמי השייטת", קרא ח"כ בו ארי. צפו בהרמת הכוסית

ראש הממשלה הטורקי ראג'פ טאיפ ארדואן עדיין ממתין להתנצלות מצד הממשלה הישראלית על מותם של תשעת האזרחים הטורקים שהיו על ספינת ה"מאווי מרמרה". למרות המתיחות בין ירושלים לאנקרה, יש חברי כנסת שבחרו דווקא להבליט את הישג לוחמי השייטת והרימו כוסית לכבודם.

זה קרה בתום דיון בוועדת הכנסת בנושא שלילת חלק מזכויות חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) בעקבות השתתפותה במשט הטורקי. בצעד נדיר שלא רואים כל יום במשכן, חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) סיים את הדיון במזיגת כוסות יין לחבריו וקרא: "לחיי עם ישראל לחיי חיילי צה"ל ולכבוד לוחמי השייטת".

זמן קצר לפני הרמת הכוסית, החליטו חברי הוועדה ברוב מוחץ להמליץ על שלילת חלק מזכויות היתר של ח"כ זועבי. בין היתר נשללו זכויות היתר שלה במהלך יציאה מהארץ כמו חוסר אפשרות לעכב את יציאתה מן הארץ, הזכות לדרכון דיפלומטי וגם השתתפות בהוצאות משפטיות.

לאחר קבלה חלקית של הצעת ח"כ מיכאל בן ארי, הוא לא הסתיר את שביעות רצונו מהחלטת הוועדה. "נתנו היום אגרוף פרלמנטרי לזועבי וחבריה", אמר ח"כ בן ארי, "העברנו מסר שמדינת ישראל לא פראיירית". בן ארי הוסיף כי יש למחוק את מעוז הטרור הקדמי שפועל בכנסת, ולהמשיך לפעול לסילוקם של הבוגדים, כלשונו.

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק