הוועדה המליצה: לשלול זכויות יתר מזועבי

דיון סוער נערך הבוקר בכנסת בהמשך להצעת החוק לפיה ישללו זכויות היתר של חברת הכנסת חנין זועבי מבל"ד. הצעה עברה לכנסת לאחר שהתקבלה ברוב של 7 מחברי הוועדה מול מתנגד אחד, שם יכריעו הנבחרים אם לאשרה. נציג היועץ המשפטי התבקש להגיע היום לדיון כדי למסור את עמדתו בסוגיה

האם אלו ימיה האחרונים של ח"כ זועבי במליאה? ועדת הכנסת הגיעה להחלטה כי יש לשלול את חסינותה של חברת הכנסת חנין זועבי. הצעת החוק קמה בעקבות השתתפותה של חברת הכנסת במשט לעזה והתבטאויותיה החוזרות ונשנות נגד מדיניות ישראל.

"בתום דיון בוועדה החליטו חברי הוועדה ברוב של שבעה חברים מול מתנגד אחד להמליץ על שלילת חלק מזכויות היתר של חברת הכנסת חנין זועבי", אמר יו"ר הוועדה ח"כ יריב ריבלין. בין היתר נשללו זכויות היתר שלה במהלך יציאה מהארץ כמו חוסר אפשרות לעכב את יציאתה מן הארץ, הזכות לדרכון דיפלומטי וגם השתתפות בהוצאות משפטיות.

במהלך הדיון התלהטו הרוחות באולם, ויו"ר הוועדה ח"כ יריב לוין (ליכוד) נאלץ להוציא פעמיים את ח"כ אילן גילאון (מרצ). גם ח"כ דב חנין (חד"ש) הוצא מהדיון לאחר שהתפרץ לדברי יו"ר הוועדה. בהמשך הציג לוין קטע מראיון עם ח"כ זועבי ששודר ברשת תקשורת ערבית ובו היא אומרת שהיא לא נאמנה לאיש מלבד לעם שלה.

לאחר קבלה חלקית של הצעת ח"כ מיכאל בן ארי, הוא לא הסתיר את שביעות רצונו מהחלטת הוועדה. "נתנו היום אגרוף פרלמנטרי לזועבי וחבריה", אמר ח"כ בן ארי, "העברנו מסר שמדינת ישראל לא פראיירית". בן ארי הוסיף כי יש למחוק את מעוז הטרור הקדמי שפועל בכנסת, ולהמשיך לפעול לסילוקם של הבוגדים, כלשונו.

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק