חי: האם לשלול אזרחות מח"כ זועבי?

ועדת השרים לחקיקה תדון היום בהצעה שכונתה "חוק זועבי" ומאפשרת לכנסת להדיח ח"כ מכהן, אם היה שותף בפעולה של מדינת אויב או הסתה נגד מדינת ישראל. מחר תדון הכנסת בשלילת זכויותיה של ח"כ זועבי בשל השתתפותה במשט לעזה. הצטרפו לשידור החי

השתתפותה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד) במשט לעזה ודבריה נגד לוחמי צה"ל הבעירו את חמתם של עמיתיה וגרמו למהומה שכמעט הסתיימה באלימות. כעת עשויה זועבי לשלם מחיר כבד ולאבד את כיסאה.

במהלך הדיון התלהטו הרוחות באולם, ויו"ר הוועדה ח"כ יריב לוין (ליכוד) נאלץ להוציא פעמיים את ח"כ אילן גילון (מרצ). גם ח"כ דב חנין (חד"ש) הוצא מהדיון לאחר שהתפרץ לדברי יו"ר הוועדה. בהמשך הציג לוין קטע מראיון עם ח"כ זועבי ששודר ברשת תקשורת ערבית ובו היא אומרת שהיא לא נאמנה לאיש מלבד לעם שלה.

גם היום צפוי יום דיונים סוער בכנסת כשוועדת השרים לענייני חקיקה תדון היום בהצעה שמאפשרת לכנסת להדיח ח"כ מכהן אם היה שותף בהסתה או בפעולה של מדינת אויב או ארגון טרור נגד ישראל. מחר צפויה ועדת הכנסת לדון בהצעה לשלילת זכויות מזועבי.

ההצעה: 80 חברי כנסת יוכלו להדיח חבר כנסת

על פי ההצעה שיזם ח"כ דני דנון (ליכוד), תוכל המליאה, ברוב של 80 חברי כנסת, להדיח את חבר הכנסת בפועל. "זו שערורייה", אמר ח"כ דב חנין לגלי צה"ל בתגובה להצעה. "דמקורטיה זה לא להגיד רק מה שכולם חושבים".

למרות שהחוק כבר זכה לכינוי "חוק חנין זועבי", הוא עלה לראשונה בעקבות חשדות שנחשפו נגד חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה, שגם הוא עומד כיום על הכוונת. חברי הכנסת יריב לוין (ליכוד) וישראל חסון (קדימה) ניסחו הצעת חוק לפיה כל חבר כנסת מכהן או שכיהן בעבר לא יהיה זכאי לתשלומים מהכנסת אם נדרש לחקירה או למשפט ונמלט מהרשויות.

לפני כשלוש שנים התפטר בשארה מבית הנבחרים לאחר שברח מישראל בעקבות חשד שהעביר מידע לסוכני חיזבאללה בזמן מלחמת לבנון השנייה. על אף החשדות והעבודה שנמלט מהארץ, ממשיך בשארה לקבל מדי חודש את תשלום הפנסיה בסך 7,000 שקלים.

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות