נתניהו: היום ראינו את ההבדל בין פעילי שלום למשט של שנאה

ראש הממשלה התייחס להשתלטות המהירה על הרייצ'ל קורי שהסתיימה ללא נפגעים: ""איננו מסכימים עם פעילי השלום האלה, אבל אנו מכבדים את זכותם להביע דעה שונה משלנו. לעומתם, את משט השנאה ארגנו קיצונים אלימים תומכי-טרור"

ראש-הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום להשתלטות צה"ל על ספינת הרייצ'ל קורי שהסתיימה בזמן קצר וללא נפגעים, ואמר כי "היום ראינו את ההבדל בין משט של פעילי-שלום לבין משט של שנאה".

נתניהו אמר כי "איננו מסכימים עם פעילי השלום האלה, אבל אנו מכבדים את זכותם להביע דעה שונה משלנו. לעומתם, את משט השנאה ארגנו קיצונים אלימים תומכי-טרור".

ראש הממשלה ציין כי בשני המשטים ישראל נהגה באותו האופן ועם אותה המטרה, שהיא לאכוף את הסגר הימי על רצועת עזה ובכך לסכל כל אפשרות של הברחת נשק לחמאס, אך כן להעביר את הסחורות והציוד ההומניטרי לעזה לאחר שייבדק.

"בספינה שנעצרה היום ובחמש משש הספינות הקודמות לא היו נפגעים ורק בספינה שהיו בה פעילים איסלאמים תומכי-טרור, שהמתינו לחיילים עם גרזינים וסכינים היו נפגעים", אמר נתניהו, שסיכם ואמר כי ישראל תמשיך לשמור על זכותה להגנה עצמית ולא תאפשר להקים בעזה נמל אירני, כלשונו.

אחרי המרמרה: "אלו תומכי טרור אלימים"

נתניהו נתן ביום רביעי בערב נאום לאומה, בו התייחס לתקרית העקובה מדם ב"מרמרה", בה נהרגו תשעה מהאנשים שהיו על הספינה ונפצעו עשרה חיילי צה"ל.

"מדינת ישראל עומדת בפני מתקפת צביעות בינלאומית. זו לא הפעם הראשונה", פתח נתניהו את נאומו. "לפני שנתיים פעלנו נגד אלפי הטילים שירה חמאס על אזרחי ישראל אחרי שיצאנו מעזה. חמאס ירה על אזרחים והסתתר מאחורי אזרחים. צה"ל ניסה למנוע ככל האפשר פגיעה באוכלוסייה חפה מפשע. אך את מי האשים האו"ם בפשעי מלחמה? לא את חמאס אלא את ישראל. זה קורה עכשיו שוב", אמר.

נתניהו ציין עובדות: "חמאס ממשיך להתחמש אירן ממשיכה להבריח טילים לעזה. הטילים האלה נועדים לפגוע ביישובים בעוטף עזה, בבאר שבע באשדוד. היום אני אומר לכם שאירן מצליחה להבריח לעזה נועדים לפגוע בעוטף תל אביב, בעוטף הרצליה, בעוטף ירושלים".

"מטרת המשט האחרון הייתה לפרוץ את הסגר הימי הזה. אם הסגר היה נפרץ היו באות עשרות מאות ספינות. היקף האמל"ח שאפשר להעביר בספינה שונה לחלוטין ממה שהכרנו דרך המנהרות. מאות טילים, מאות רקטות".

נתניהו המשיך: "החובה שלנו היא לבדוק כל אנייה שמגיעה לעזה, להוציא את הנשק. רוצה להבהיר מה המשמעות אם לא נעשה את זה. נמל אירני בעזה, זו המשמעות. מרחק של כמה עשרות ק"מ מת"א וירושלים משמעות הרסנית לכל אזרח בישראל איום ממשי על ביטחון ישראל".

"חיילינו נתקלו בקבוצה קיצונית ותומכת בארגון הטרור חמאס", אמר נתניהו והוסיף, כי "זו ספינת שנאה ולא אהבה, לא משט שלום אל משט של תומכי טרור. הותקפו בסכינים, אלות, חטפו להם נשק וירו בהם אני דיברתי נשק וירו בהם. הם רצו להרוג אותם. היה פה ניסיון לעשות לינץ' בחיילים. אלו פעילי שלום? פציפיסטים רודפי שלווה? אלו תומכי טרור קיצוניים ואלימים".

נתניהו חילק שבחים לחיילי הקומנדו: "חיילי צה"ל פעלו בגבורה, איפוק ואומץ לב אני גאה בהם. אני שואל את עצמי מה היו עושים חיילים של מדינות אחרות? הם היו במקרה הטוב נוהגים באותה דרך, מעריך שברוב המקרים היו עושים הרבה מעבר לכך. אנחנו כמובן מצטערים על אובדן החיים אבל החיילים שלנו הגנו על עצמם מסכנת מוות".

ראש הממשלה סיכם ואמר, כי "כולנו יודעים את האמת ולכן אנחנו נמשיך להגן על אזרחינו, נמשיך לאפשר להם להגן על חייהם ומדינת ישראל תמשיך לשמור על זכותה להגנה עצמית. החובה הראשונה היא חובה של שמירת הביטחון של תושבי ישראל, ילדי ישראל. הביטחון מעל הכל ובעניין הזה חשוב שנהיה כולנו מאוחדים ומלוכדים כי הדבר בנפשנו".

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ההשתלטות על הרייצ'ל קורי - סיקור מיוחד:

צפו: כך השתלטו הלוחמים על הרייצ'ל קורי

צה"ל השתלט על הספינה לעזה

האזינו לחיל הים מזהיר את הספינה

ארדואן שוקל לפרוץ את המצור בעצמו

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות