אלי ישי: "לשלול אזרחותה של זועבי"

בצעד חסר תקדים כתב שר הפנים אלי ישי כי הוא היה שולל את אזרחותה של ח"כ זועבי, אלא שלפי תיקון לחוק האזרחות משנת 2008 הוא חייב לקבל את הסכמתו של היועץ המשפטי לממשלה לשם כך. ישי טוען כי לא ייתכן שזועבי תשתמש בחסינותה כחליפת הצלה מפני החוק , וכי במעשיה הם בגדה במדינת ישראל

שר הפנים אלי ישי פנה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כדי לברר כיצד ניתן לשלול באופן חוקי את אזרחותה של ח"כ חנין זועבי. אם ויינשטיין יאשר זאת, שר הפנים יהיה בעל סמכות לבצע את המהלך בפועל.

ח"כ זועבי הצליחה לעורר את זעמם של רבים מחברי כנסת ישראל ואזרחי המדינה. "אם תשלול הכנסת את חסינותה של זועבי, יש לשלול גם את אזרחותה", אמר השר ישי. "זועבי ניצבה בראש חבורה של טרוריסטים והשתמשה בחסינותה כחליפת הצלה מפני החוק", הוא הוסיף.

עם זאת, קיים ספק גדול שקריאתו של השר ישי תביא בפועל לשלילת אזרחותה של זועבי. הליך שלילת האזרחות הוא הליך חריג, נדיר וקיצוני כשמדובר באזרח פשוט, כל שכן כשמדובר בחברה בכנסת ישראל. ח"כ זועבי מצטיירת בעולם כלוחמת חופש, והליך שלילת אזרחותה עתיד לגרום נזק תדמיתי נוסף לישראל.

זועבי: אם היה לחברי הכנסת בדיון נשק- הם היו יורים עלי

למרות הביקורת המופנת כלפיה, זועבי ממשיכה לתקוף את ישראל בכלי תקשורת בארץ ובעולם ולהתכחש לחלקה בדיון הסוער בכנסת. "רק לו היית נותן לחבורה שהתנפלה עליי בכנסת אתמול נשק - אתה חושב שהייתי יוצאת חיה? לא, אני חושבת שלא", היא מספרת.

בימים האחרונים הפכה זועבי לדמות מבוקשת בכלי התקשורת. הביקוש כל כך גדול שהעוזר צריך להגביל את העיתונאים בזמן. אפילו הוא בקושי מספיק לדבר עם זועבי, כדי לעדכן אותה מי על הקו. לפני שבועיים אף אחד לא ידע מי היא, היום היא מפורסמת בכל העולם - כל זאת הודות לחברי הכנסת מהליכוד, קדימה ו"ישראל ביתנו".

 רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות