מירי רגב: "ח"כ חנין זועבי היא בוגדת"

חברת הכנסת מירי רגב מסרבת להשלים עם השתתפותה של חברת הכנסת חנין זועבי במשט לעזה וקוראת להעמידה לדין. "היא משמשת סוס טרויאני, מסתובבת בכנסת ושומעת כל מיני דברים ואחר כך עולה למשט עם טרוריסטים ושכירי חרב", אמרה רגב בראיון לערוץ החדשות. "אני קוראת להסיר את חסינותה ולהעמיד אותה לדין כמו כל אזרח שבוגד"

רגב נגד זועבי: "חברת הכנסת חנין זועבי היא בוגדת והיא לא יכולה להמשיך לשרת בכנסת ישראל" - כך קראה היום חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) נגד חברת הכנסת הישראלי שהשתתפה במשט הטורקי לעזה, זאת בראיון לערוץ החדשות.

לטענת ח"כ רגב, לא ייתכן שזועבי (בל"ד), המקבלת משכורת ממדינת ישראל, תשמש סוס טרויאני. "איפה נשמע על חברת כנסת ערבייה שיוצאת למשט יחד עם טרטריסטים ושכירי חרב שבאו במטרה להביך את מדינת ישראל ולפרוץ לרצועת עזה, תוך כדי פגיעה בביטחונה ובריבונותה של מדינת ישראל?", תהתה רגב. "היא מסתובבת בכנסת ושומעת כל מיני דברים".

"חבל שהיא לא פועלת באותה עוצמה לשחרור שליט"

"היא חלק מאותם גורמים שקוראים לחסל את מדינת ישראל ולא מאמינים בקיומה של מדינת ישראל ולכן היא לא יכולה להמשיך לשמש חברת כנסת", הצהירה רגב. "היא מוזמנת לעבור לעזה ולעשות משם את הפעילות שהיא מאמינה בה. לא ראיתי את חברת הכנסת הזו פועלת באותה עוצמה למען שחרורו של גלעד שליט".

רגב טוענת שהצהרותיה של זועבי, והשתתפותה במשט לא מאפשרים לה להמשיך בתפקידה. "אני מתכוונת לבקש היום להסיר את חסינותה של חברת הכנסת זועבי ואגיש הצעת חוק לפיה כל אזרח שמשתף פעולה עם גורמי טרור נגד מדינת ישראל ייענש בחומרה", הסבירה רגב.

"היא יודעת כמו רבים אחרים שבכל יום יש מאה משאיות שנכנסות לעזה. מה שהם רצו להכניס זה מלט כדי לבנות עוד ועוד מנהרות שישמשו להעברת אמצעי לחימה לחמאס, שיפגעו אחר כך באזרחי מדינת ישראל", טענה רגב. "צריך להסיר את החסינות שלה באופן מיידי ולהעמיד אותה לדין כמו כל אזרח שבוגד במדינה, ובכך לסיים גם את שירותה בכנסת. האישה הזו נשבעה אמונים למדינת ישראל - ופועלת נגד המדינה".

זועבי מתעקשת: זה היה משט הומניטרי 

ח"כ זועבי לא הסתירה את עמדתה לגבי השתלטות כוחות השייטת על ספינת המרמרה. אתמול, לאחר שהורדה מסיפון הספינה, התפנתה זועבי להפיץ את דעותיה במסיבת עיתונאים וגם בראיונות לכלי התקשורת בארץ ובעולם.

זועבי בחרה להתעלם מאמצעי הלחימה שהיו על הספינה, ומהתמונות בהן נראים אותם פעילים שהיו על הספינה מכים את חיילי צה"ל. "זה היה משט הומניטרי", התעקשה חברת הכנסת מבל"ד. "צה"ל אמנם הפיץ צילומים של החיילים שלו מוכים, אבל הם לא הראו את התמונות שאני ראיתי בעיניים שלי".

בסיום דבריה, בחרה זועבי לתקוף את ישראל, שלדבריה הפרה את החוק הבינלאומי, ובנוסף להצדיק את האלימות שנקטו אותם פעילים כנגד החיילים. "היו מאות חיילים שהגיעו לספינה", ציינה, "אם הייתי לבד, וגם אם הייתי עם עוד 600 כמוני, והיו באים החיילים לתקוף אותי לא הייתי מרימה כל דבר מהרצפה?". "החיילים באו עם אקדחים", סיכמה, "ולהגן על עצמך בכל דרך זו פעולה אנושית".

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות