נתניהו חזר וביקר את פצועי השייטת

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת בישראל לאחר שהחליט לקצר את שהייתו בחו"ל בעקבות האירועים הביטחוניים. נתניהו ביקר את פצועי צה"ל מפעילות ההשתלטות על הספינה בלב ים. גורם בלשכת רה"מ התייחס להחלטת מועצת הביטחון לגנות את ישראל, ואמר כי למרות שלא אהב את ההחלטה, היא הייתה יכולה להיות גרועה הרבה יותר

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שקיצר את ביקורו בקנדה בעקבות פעולת צה"ל, נחת בנמל התעופה בן גוריון. עם נחיתתו הוא נסע לבית החולים תל השומר שם ביקר לוחמי שייטת שנפצעו בפעולה אתמול.

במהלך טיסתו ארצה קיבל ראש הממשלה את הדיווח לפי מועצת הביטחון של האו"ם החליטה לגנות את ישראל בעקבות הפעולה בעזה. ההחלטה התקבלה במועצת הביטחון לאחר דיון בדלתיים סגורות שארך מספר שעות.

"החלטת מועצת הביטחון של האו"ם - הרע במיעוטו"

גורם בפמליית ראש הממשלה אמר כי למרות שישראל אינה מרוצה מההחלטה שנתקבלה, התוצאה הייתה יכולה להיות גרועה הרבה יותר. מועצת הביטחון אמנם גינתה את פעולתה של ישראל, אולם לא פרסמה החלטה רשמית בעניין. אותו גורם הוסיף כי "נוסח ההחלטה שהציעה טורקיה הייתה חמורה בהרבה מזו שהתקבלה בסופו של דבר", ציין.

מקורב לראש הממשלה הגיב לטענות לפיהן לישראל לא הייתה הצדקה משפטית לפשוט על הספינות בלב ים. "המשפט הבינלאומי עומד לצד ישראל", הדגיש המקורב. למרות הדרישה הבינלאומית לחקור את הפעולה, נתניהו טרם התייחס לבקשה לקיים חקירה חיצונית בנושא, ונכון לעכשיו טרם התקבלה התייחסות מלשכת רה"מ לשאלה האם תקום ועדת חקירה.